Спільноти Travel Ukraine & World
Youtube Telegram Instagram Facebook Pinterest Twitter

Київська фортеця. Косий капонір

18.05.2021 1443

Зараз Косий капонір є одним зі складових історико – архітектурного пам’ятника – музею Київська фортеця.

Київська фортеця. Косий капонір, знаходиться по вулиці Госпітальна 24, на території військового госпіталю.
Косий капонір був побудований в 1844 році як оборонна споруда Госпітального зміцнення в системі Нової Печерської фортеці.

Косий капонір є напів підземна споруда з товстими стінами з цеглини і каміння. У стінах розташовані амбразури і бійниці для стрілянини з гармат і рушниць. Наземна частина Косого капоніра виходила на схили Черепанової гори. Для зручності ведення артилерійського флангового вогню Косий капонір розташований під кутом до земляного валу фортеці і тому отримав назву “Косий”. Косий капонір спочатку використовувався для зберігання зброї і артилерійських запасів. На початку 60-х років 19 сторіччя капонір був перетворений на політичну в’язницю.

Київська фортеця. Косий капонір
За жорстокий режим Косий капонір називали “Київським Шліссельбургом”. Біля кріпосної стіни були розстріляні командири польських повстанських загонів. Серед ув’язнених Косого капоніра були повстанці Селенгинського полку 1905 року і Саперного батальйону 1907 року. Найбільш активні учасники виступів були розстріляні в Косому капонірі в 1907 році. Зараз Косий капонір є одним з складових історико – архітектурної пам’ятки – музею Київська фортеця і є культурно – освітнім центром киян і гостей столиці України.

До складу Київської фортеці входять Киево – Печерська лавра, територія Национальный музей истории Украины во Второй мировой войне, завод “Арсенал” і багато інших об’єктів, розташовані в основному на Печерську.
Будівля військового госпіталю, діє до нашого часу Лікарня МВС

Вхід в музей “Косого капоніра”, музей розташований під землею, представлений вже переобладнаний під ув’язнених, але спочатку там були приміщення для солдатів і гармат, скрізь бійниці для рушниць і гармат, надалі звичайно були зроблені камери і замість бійниць були вікна які були закрашені з гратами. Камери були в тьмі і охоронці навіть не заходили, був отвір через яке годували і забирали парашу. Сама кімната обладнана була лежаками з соломою, офіцерські камери були забезпечені залізними ліжками. Ліжко видавали тільки на ніч, вдень забирали. Стоять між камер печі, але температура не перевищувала 14 градусів. Біля стін страчували державних злочинців. Три кати за 11 років позбавили життя більше 200 чоловік.

Сам музей мені дуже сподобався, багато старизною начиння, зброя, форма, особисті речі.

Фортеця була неприступний, багаторівневий захист, який не давав а ні найменшого шансу на узяття фортеці. Так далі після Косого капоніра йде наступна частина захисту, підково образний капонір. Навколо був рів. потрапити можна було через підвісні ворота.

Навіть якщо проривали оборону те, знову таки потрапляли під шквал вогню з іншого зміцнення, чому і не можна було її завоювати. Вхід в інший музей, всього їх відкрито 2, цей був відкритий 2 року назад тільки. Теж дуже цікавий музей, з безліччю Обмундирування. різних часів і історією, багато наукового і цікавого матеріалу. Шкода що не можна фотографувати усередині музею ((

Абсолютно недавно відкопали, підземний перехід (паттерна), від реставрували фрагмент його, теж цікаво і можна представити як він функціонував насправді.

Інший вигляд, з валом, в Києві єдине місце в Європі де були відновлені в повну величину насипу і були складною системою земляних валів заввишки 10–15 метрів і глибоких ровів. Вали наскрізь прорізали паттернами, до 40 метрів, тунелів, викладених цеглиною і закриті з обох боків гратами. У казармах могли розміститися декілька тисяч солдатів.

Вхідні квитки до експозицій Капоніру другого полігону, Косого капоніру та по експозиції просто неба:

Експозиція просто неба – 1 грн.
Комплексний квиток до музейних експозицій – 60 грн.;
пільговий – 30 грн., для утримувачів «Картки киянина» – 51 грн.

Вартість екскурсійного обслуговування по експозиції просто неба:

група до 25 чоловік – 50 грн. з групи.;
Вартість комплексного екскурсійного обслуговування, що включає дві музейні експозиції та експозицію просто неба (1,5 години):
для групи до 15 чоловік – 120 грн. з групи.;
для групи 16 – 25 чоловік – 160 грн. з групи.;

екскурсія іноземною мовою (англійська, польська, німецька) для групи до 20 чоловік – 200 грн. з групи.

Кожен понеділок з 15.00 санітарний день.
Перший понеділок кожного місяця – день відкритих дверей, з 10.00 до 15.00 год.
Пільгові екскурсії в 1-й понеділок місяця (знижка -20%)

Ви можете замовити екскурсію по Києву від місцевих гідів.

Де зупинитись

Для того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для отримання інформації про помешкання, та натисніть щоб перейти на бронювання.


Booking.com

Де знаходиться

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож


Booking.com - Найбільший сервіс пошуку готелів. Знижки 10% - 15%. Наш досвід бронювання.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Постійна знижка -6% з промокодом TUW6 . Наш досвід страхування.

INFOBUS.eu | Квитки онлайн - Інтернет-платформи з продажу квитків на автобус, Ж/Д, Авіа, наявність, акції.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*