Дударків
Село Дударків – Бориспільського району, Київської область розташоване на лівому березі Дніпра на відстані 25 км від Києва.
Поблизу села в торф’яному болоті археологами було виявлено орнаментовану ритуальну сокиру з кістки доби пізньої бронзи та залишки кісток мамонтів. Також було знайдено знаряддя праці та козацькі люльки.
![]() |
![]() |
Перекази говорять, що перші жителі поселилися там, де нині знаходиться центр села. Поряд був густий ліс та два болота – Плав та Кикалово, останнє збереглося і понині.
Перша письмова згадка про село відноситься до 1615 р. За книгою Київського Трибуналу за 1633 р.: “Владельцы Борисполя Даниловичи основывают Требуховку й Дударков между Броварами и Борисполем на селищах Иваничи и Вольничи”. За легендою,назва Дударків походить від імені першого поселенця – чоловіка на прізвисько Дударик (Дударко). Назву села також пов’язують з музичним інструментом “дудою”.
У першій половині 17 ст. село підпорядковувалося Бориспільському волосному правлінню. За гетьманування І. Брюховецького (1663-1668 рр.) Дударків було передано у власність Києво- Печерського Троїцького монастиря, а з переписних книжок 1666 р. відомо, що : “В Бориспольском уезде всего два села со крестьяни: село Дудурково да село Требухово…” Займалися дударківці землеробство та чумацьким промислом.
В 1761 р. в селі збудовано церкву, а в 1762 р. – першу школу. Станом на 1859 р. Дударків мав статус казенного села.
В 1920 р. в Дударкові було створено комітет незаможних селян. За переписом 1926 р. Дударківська сільська Рада входила до складу Броварського району. В 1929 р. на базі товариства спільного обробітку землі виник колгосп.
З вересня 1941 р. село було окуповане німцями і визволений лише 28 вересня 1943 р. воїнами 163ої дивізії під командуванням підполковника Карлова.
Нині в селі діє Свято-Вознесенська церква (вул. Короленка, 8) та нова православна церква 2006 р., побудована на місці храму зруйнованого в часи Другої світової війни.
![]() |
![]() |
У центрі села на постаменті встановлено трактор “Універсал 2”.
Дударків – батьківщина майстра народного розпису Івана Приходька.
Переглянути Дударків на карті більшого розміру