Ржищів
Ржищів – село Кагарлицького району, Київської області. Коли і ким заснований Ржищів та і походження самої назви невідомо.
Перша історична згадка про городище відноситься до 1151 року, про фортецю Іван записано в Іпатіївському літописі. В ньому відображена боротьба Мономаховичів і Ольговичів за Київський престол. В 1241 р. городище Іван був зруйнований Батиєвою ордою.
На місці Іван-города виникло нове поселення – Ржищів, перші відомості про яке маємо лише в 1506 році.
Троїцька церква, 1853р.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
1569 р. Ржищів підпав під владу шляхетської Польщі. За часів визвольної війни Ржищів був сотенним містечком Канівського полку, яки приймав участь у боях з польською шляхтою. Також біля Ржищева загін Максима Кривоноса дав бій шеститисячному війську магната Яреми Вишневецького. Повстанці розібрали переправу на Дніпрі, по якій мали переправлятися польські війська, а потім примусили противника відступити аж до Чернігова. 1653 р. тут велися переговори з Богданом Хмельницьким про перехід козаків в підданство Росії. Після Переяславської Ради у січні 1654 р. місцеві жителі склали присягу на вірність Російській державі.
![]() |
![]() |
Спасо – Преображенській жіночий монастир відноситься до Української Православної Церкви. Заснований в 1626 р. Воронигами для підтримки гнаного тоді Православ’я на Україні, а в 1852 р. перетворений в жіночій монастир. Доля цього монастиря сумна що тут тільки не було за радянського союзу і дитячий табір і техпроф училище, збереглися тільки келії кінця 18 ст. і то в жахливому стані. Але громада пильнує за територією. Церкви як такої немає, в приміщенні зроблений маленький іконостас і алтарна частина і все. Монашки молоді і привітні. З радістю нам показали свою “церкву” і запропонували написати записочки з ім*ям для служби. Знаходиться, вул. Воровского, 42.
Ще с Ржищева дістатися на човні, або взимку по льоду до Покровської церкви, яка була затоплена в селі Гусинці.
![]() |
![]() |
Переглянути Ржищів на карті більшого розміру