Спільноти Travel Ukraine & World
Youtube Telegram Instagram Facebook Pinterest Twitter

Бахчисарай. Ханський Палац

15.02.2020 1051

Ханський Палац є пам’яткою історії та культури світового значення і внесений до Списку Всесвітньої Спадщини UNESCO.

Бахчисарай. Ханський Палац (вул. Річкова, №133). Головною архітектурною та історичною пам’яткою Бахчисараю є палац кримських ханів – Хан-Сарай, збудований як родова резиденція династії Гиреїв – правителів Кримського ханату. Палац був центром політичного, духовного й культурного життя держави кримських татар. Ханський Палац є пам’яткою історії та культури світового значення і внесений до Списку Всесвітньої Спадщини UNESCO.

З головної вулиці міста до палацу веде кам’яний міст, перекинутий через річку. Відразу за мостом не можна не помітити широкі ворота і яскраво розписану вежу з кольоровими скельцями, що з’явилася після однієї з царських реставрацій. Її встановили на місці знесених надбрамних приміщень, характерних для кожного кримського укріплення середньовічної епохи.

За легендою, палац було побудовано на місці смертельної сутички двох змій, яку випадково побачив син хана Менглі-Гірея, коли спустився в долину на полювання. Одна із змій, яка чудом вижила і вилікувала свої рани пливучи річкою, нагадала молодому хану про нещасну долю роду Гіреїв, які постраждали від золотоординців. Побачене було сприйняте як хороший знак. І дійсно, через деякий час ординський хан був розбитий військом Оттоманської порти. Старий хан наказав зобразити над входом до палацу зміїний поєдинок увіковічнивши цю подію для нащадків.

Будівництво Бахчисарайського палацу розпочалося на початку 16 ст., а тимчасовою резиденцією татарських ханів став палацовий комплекс в Салачику, поблизу Успенського скиту. Хан Менглі-Гірей помер так і не дочекавшись урочистого в’їзду до нового палацу.

Ханська резиденція утопала в садах, які й дали назву місту. В будівництві палацу приймали участь відомі європейські майстри, серед яких талановитий італійський зодчий Алевіз. В Бахчисараї зберігся портал Алевіза – вхід в палацовий корпус, прикрашений рослинним орнаментом. Тут також знаходимо елементи арабської, персидської, візантійської та європейської архітектури.

На протязі століть палацовий комплекс неодноразово перебудовувався, а в 1736 р. взагалі був серйозно зруйнований російськими військами. Реконструкція стала можлива завдяки фінансовій підтримці Порти. Великої шкоди будівлям комплексу завдала «модернізація», яку підготував в 1783 р. князь Потьомкін перед візитом Катерини ІІ. Наступні реконструкції теж фатально позначилися на архітектурі Ханського палацу.

Після революційних подій в Хан -Сараї був створений науковий музей. В 60-х рр. 20 ст. була проведена перша ґрунтовна реставрація палацових будівель Хан-Сараю. З 2003 р. розпочався новий етап реставраційних робіт.
Нині на території Ханського палацу, яка займає територію 4 га розташований Музей історії та культури кримських татар, який входить до складу Бахчисарайського державного історико-культурного заповідника.

Бахчисарай. Ханський Палац

Бахчисарайський палац – складний архітектурний ансамбль, який розбудовувався на протязі довгого часу, за відсутності єдиного плану. До наших днів збереглись житлові покої, будівлі офіційного призначення, серед яких зал Дивану(16-18 ст.) – місце, де вирішувались важливі державні питання, гаремний корпус, Велика мечеть Біюк-хан-Джамі (1736-1740 рр.) та Мала мечеть, будинок муфтія, ханське кладовище з двома мавзолеями-дюрбе, дві надбрамні та дозорна Соколина вежі, лазні, кухонний двір, стайні, шість внутрішніх двориків, які зливаються з садами.

В Фонтанному дворику знаходиться розкішний Золотий фонтан Магзуб (1733 р.) та скромний Фонтан сліз Сельсебіл (1764 р.). За легендою Фонтан сліз створили за наказом хана Крим-Гірея в пам’ять про загиблу кохану наложницю Діляре-Бікеч («прекрасна княжна»). Цю легенду увіковічив у своїй поемі «Бахчисарайський фонтан» О.С. Пушкін. Поряд з фонтаном встановлено бюст поета.
В одному з корпусів палацу в 1996 р. було відкрито Художній музей.

Де зупинитись

На жаль, зараз неможливо здійснювати бронювання з метою відпочинку в Криму на нашому сайті.

Де знаходиться

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож


Booking.com - Найбільший сервіс пошуку готелів. Знижки 10% - 15%. Наш досвід бронювання.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Постійна знижка -6% з промокодом TUW6 . Наш досвід страхування.

INFOBUS.eu | Квитки онлайн - Інтернет-платформи з продажу квитків на автобус, Ж/Д, Авіа, наявність, акції.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*