Римо-католицький костел

Римо-католицький костел Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці закладено в 1906р., але його історія сягає 1885 р., коли католицька община підняла питання будівництва молитовного дому. Торги за обрану ділянку землі та підготовка всіх необхідних документів тривали 10 років.

В 1898 р. Міністерство внутрішніх справ дозволило будівництво. Оскільки за роки тяганини було втрачено проекти архітектора Каморницького, будівельний комітет замовив новий проект у М.П. Краснова.
Будівлю костелу звели на березі гірської річки Учан-Су і не чекаючи завершення всіх робіт він почав приймати своїх прихожан, хоча будівництво ще продовжувалось і завершилось лише через 8 років.
15 квітня 1906 р., на Паску, храм було освячено. Через відсутність коштів община не могла собі дозволити добудувати дзвіницю, встановити орган та придбати церковне начиння. До речі дзвіницю так і не побудували до наших днів.

Ялта. Римо-католицький костел Ялта. Римо-католицький костел

20 жовтня 1927 р. за версією аварійного стану будівлі, викликаного землетрусом, храм було закрито. Деякий час потому в ньому розмістили спортивний зал.
З 1945 р. приміщення використовували для експозицій,виставок, як відділ фондів Ялтинського історичного музею.
В 1988 р. прийнято рішення про створення Будинку органної та камерної музики. В грудні 1989 р. в костелі було встановлено орган на 2200 труб. За проектом архітектора А. Граужиса приміщення реставрували, обновили інтер’єр, встановили кольорові вітражі, замовили меблі. Будинок органної музики діяв до 1991 р.
Перше богослужіння в щойно відновленому костелі відбулося в грудні 1991 р.
Сьогодні костел відноситься до Одесько-Сімферопольської єпархії Римо-Католицької Церкви і нараховує близько 200 прихожан різних національностей.

Ялта. Римо-католицький костел

Адреса: м. Ялта, вул. Пушкінська №25

 


Переглянути Римо-католицький костел на мапі більшого розміру
   
Крим, Ялта, Римо-католицький костел | Travel Ukraine & World