Храм Святого Іоанна Златоуста

Храм Святого Іоанна Златоуста – перший соборний храм Ялти на Полікуровському схилі, побудовано в 1832-1837рр. за сприяння графа М. С. Воронцова за державний кошт і за проектом архітектора Г.І.Торічеллі. Будівлю звели з вапнякових блоків у псевдоготичному стилі. Зовні стіни вкрили штукатуркою і пофарбували в охристі тони. Храм увінчали п’ять шатрових куполів вкритих сусальним золотом. Триярусна 45-ти метрова дзвіниця виконувала не тільки свою пряму функцію,але й стала також головним навігаційним орієнтиром міста.

В 80-ті рр. 19ст. собор зазнав значних змін: будівлю розширено, хрестово-купольний простір зведено в один купол візантійського стилю, купол пофарбовано блакитною фарбою та увінчано позолоченим хрестом. Перебудували собор за проектом архітектора М.П.Краснова за кошти міського голови А.Л. Врангеля. За його проханням в храмі було освячено престол на честь Андрія Первозванного.
На жаль, творіння рук Краснова – Микільська каплиця, школа та храм не дійшли до нас. Завдяки своєму “статусу” вціліла тільки дзвіниця.
Відродження святині почалося в 1994 р. за проектом О.В. Петрової, яка взяла за основу креслення Г.Торічеллі. 26 листопада 1998 р. храм було освячено

Ялта. Храм Святого Іоанна Златоуста Ялта. Храм Святого Іоанна Златоуста

Адреса: 98600, м. Ялта, вул. Толстого, №10, тел.:+38(0654)32-89-75. В будні храм відчинено з 10.00 до 17.00.

 


Переглянути Храм Святого Іоанна Златоуста на мапі більшого розміру
   
Крим, Ялта, Храм Святого Іоанна Златоуста | Travel Ukraine & World