Михайлівка

Село Михайлівка (Пруси до 1915 р.) Кам’янського району Черкаської області було засноване у середині 18 ст. За переказами село отримало назву Пруси на честь першого поселенця, якого звали Ярема Прус.
Указом імператриці Катерини від 1778 р. землі між Чигирином та Смілою були подаровані російським поміщикам Марциловським та Мацкевичам.

У 1841 р. в селі сталася страшна подія для всього віруючого люду – згоріла церква, побудована в 20-х рр. 19 ст. Лише в 1845 р. на кошти місцевого поміщика Георгія фон Шталь та прихожан на її місці було споруджено нову дерев’яну церкву, яка існує і донині. Церкву було освячено на честь св. Архістратига Михаїла. За такі благочестиві заслуги вся родина поміщика була похована на подвір’ї церкви, але до наших днів збереглася лише могила Наталії Феодосіївни фон Шталь.

Михайлівка Михайлівка

Згідно з переписом 1864 р. у селі було два панські маєтки.
В 1915 р. під час Першої світової війни жителі села на знак протесту проти прусів перейменували село на Михайлівку.
Рішенням місцевої ради робочих та селянських депутатів у 1920 р. церкву закрили та почали використовувати для господарських потреб.
В середині 90-х рр. 20ст. в приміщенні церкви розпочато реставрацію, а з 1997 р. відновлено богослужіння.

Михайлівка Михайлівка

Досить схожа зовні Успенська церква (1851 р.) в сусідньому с. Жаботин. Споруди є своєрідними церквами-близнюками та вважаються рідкісним зразком народної дерев’яної архітектури з елементами романтизму.

Михайлівка Михайлівка
Михайлівка

 


Дивитись Михайлівка на мапі більшого розміру
   
Михайлівка, дерев’яна церква св. Архістратига Михаїла, Кам’янський р-н, Черкаська обл. | Travel Ukraine & World