Осіч

Осіч – Бахмацького району Чернігівської області.  В якому знаходиться Свято – Миколаївський Крупицький Батуринський монастир. Був заснованій ще в 11 ст.
Відомо,  що монастир знаходився в іншому місці від нинішнього, на захід, оточеному лісами і болотами.  Є курган, на якому в стародавній час з’явився чудотворний образ св. Миколи,  за переказами на цьому місці і був побудований монастир,  названий Миколаївським. 

Осіч Осіч

Розквіт монастиря почався з 1669 року,  коли Батурин став столицею Гетьманства. На монастир не жаліли гроша гетьмани України у яких він користувався великою славою.  Тут зберігалися всі універсалі починаючи від Богдана Хмельницького до Кирила Розумовського.
У монастирі збереглися: дзвіниця 1803-1825 рр.
Спаса – Преображенська трапезна церква 1803-1858 рр.,  корпус келії почало 19 століття.

Осіч Осіч

Відновлення монастиря почалося в 1999 році,  коли в Осіч приїхали дві черниці, яких місцеві жителі спочатку прийняли в багнети. Однією з них була Валентина Хохлова згодом ігуменя Дорофія,  яка до того працювала старшим науковим співробітником в одному з Одеських науково-дослідних інститутів.

Осіч Осіч

Міст так і не побудували.  Як доїхати до монастиря не зрозуміло, ми залишали свого “звірка” на березі річки і далі йшли пішки до самого монастиря.  Доречи спочатку хотіли потрапити до Осіча з іншого боку,  через Жовтневе,  але там проїхати просто не реально,  піски та розмита дорога.

Осіч

 


Переглянути Осіч на карті більшого розміру
   
Осіч, Бахмацький р-н, Чернігівськоа обл., Свято – Миколаївський Крупицький Батуринський монастир | Travel Ukraine & World