Городня

Городня – Городнянського району Чернігівської області, поселення часів Київської Русі. Засновано в середині 16 століття. 1654 року Городня у складі Лівобережної України приєднана до Росії. Тоді місто входило до Седнівьскої сотні Чернігівського полку, з 1705 – сотенне містечко.
Місцеві жителі брали активну участь у війні проти шведського короля Карла ХІІ. 29 червня 1709 року Російський імператор Петро I після розгрому шведської армії під Полтавою саме в Городні святкував свій день ангела й на відзнаку героїзму місцевих жителів подарував місту три чавунні гармати. У 1888 році гармати були встановлені на п’єдесталі і збереглися до наших днів.

Городня Городня

У 18 ст. у Городні було споруджено три церкви, жодна до нашого часу не вціліла. Тільки на малюнку ми можемо бачити велич і красу Троїцької церкви в який були розписи Г. Стеценка.
В 2008 році збудована нова Свято – Миколаївська церква

Городня Городня Городня

Довідка:
Городня знаходиться в зоні дії міжнародного транспортного коридору №9, визначеного Критською конвенцією в рамках Європейського Співтовариства (Хельсінкі – Санкт-Петербург – Київ (Москва) – Одеса (Кишинів) – Бухарест – Александрополіс). Через місто проходять залізниця Санкт – Петербург – Сімферополь та автомобільна дорога Чернігів – міжнародний пункт пропуску “Сеньківка”, далі – на Росію (Брянськ, Москву) та Білорусь.

 


Переглянути Городня на карті більшого розміру
   
Городня, Городнянський р-н, Чернігівська обл., три чавунні гармати | Travel Ukraine & World