Данівка

Данівка — село в Козелецькому районі Чернігівської області.
Свято-Георгіївський жіночий монастир, який був збудований 1741 році на кошти місцевого населення для старих та немічних козаків. Монастир розташований за 7 км від Козельця біля села Данівка на березі річки Остер.

Монастир заснований в ім’я мученика Георгія 1654 року на честь перемоги над поляками під час визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького ченцями Козелецького Свято-Троїцького монастиря.

Комплекс споруд, оточених муром, складався з монументальної будівлі собору, трапезної, двоповерхового корпусу келій, будинку настоятеля та величної, чотириярусної дзвіниці, яка на жаль не збереглася до наших днів.
Собор конструктивно повторює стародавню схему тринефного чотиристовпного храму, а три могутні бані поставлено вздовж центральної нави – так, як в українських дерев’яних трипільних церквах.
Будівля горіла, була відновлена в 1770 році.
Художньому образу жіночого Георгіївського собору притаманні риси суворої величі й фортечної неприступності. На такому аскетичному тлі надзвичайно ефектно виглядають ліплені прикраси барабанів та грайливо оздоблені портали сіней. На фото ми можемо побачити, що тільки на одній бані збереглася ліпнина. А над дверима західного входу ще можна роздивитись рештки військової ліпнини: гармати, ядра, списи, прапори, а також традиційні для барокко амурчики між закручених, мов пелюстки троянд, хмаринок.

 


Переглянути Данівка на карті більшого розміру
   
Данівка, Данівський Свято-Георгіївський жіночий монастир, Козелецький р-н, Чернігівська обл. | Travel Ukraine & World