Суличівка

Суличівка — село в Ріпкинському районі Чернігівської області. Село перебувало у власності поляків Яциничів, потім взяте у посаг ловчим новгород-сіверським Борисом Грязним.

Універсалом 1657 р. гетьман Б. Хмельницький затвердив Суличівку за вдовою Грязного Катериною Борисівною Грязною, яка в свою чергу передала її дочці Марині при її одруженні з Костянтином Мазапетом. Але село відібрав чернігівський полковник Василь Андрійович Дунін-Борковський і віддав Павлу Товстолісу. Після смерті Товстоліса у 1682 р. село повернули нащадку Яциничів. Після його смерті у 1696 р. полковник Я. Лизогуб віддав Суличівку зятю Яцинича, генеральному хорунжому Прокопу Семеновичу Якубенку.

У 1709 р. гетьман Іван Скоропадський забрав володіння у вдови Якубенка- Марії Яцинич, яка була родичкою І. Мазепи і гетьманськими універсалами 1712, 1715, 1716 рр. затвердив право власності за своїм братом бунчуковим товаришем Павлом. Згодом володіння були повернуті.
У середині ХVІІІ ст. село належало Василю Добронизькому.

Суличівка Суличівка

В селі збереглася досить незвичайна церква Різдва Богородиці з дзвіницею. Церква була зведена у 1786 р. на місці дерев’яної церкви і на залишках мурованої невідомої споруди оборонного призначення, про що свідчить перший ярус сучасної дзвіниці та склеп під нею. Первісна назва церкви в ім’я Різдва Христового. Сучасну назву храм одержав після відновлення в 1893 р.

Суличівка Суличівка
Суличівка

 


Переглянути Суличівка на карті більшого розміру
   
Суличівка, Ріпкинський р-н, Чернігівська обл., церква Різдва Богородиці | Travel Ukraine & World