Сосниця

Сосниця – село Сосницкого району Чернігівської обл. Свою назву Сосниця отримала завдяки великим сосновим лісам, які спрадавна її оточували. Перша згадки про Сосницю в Іпатіївській Грамоті.
Але проте перші поселення в області Сосниці з’явилися набагато раніше. Судячи по результатах археологічних розкопок, ще в кам’яному столітті.
Багато хто знає Сосницю як Батьківщину всесвітньо відомого українського кінорежисера Олександра Довженко. Де знаходиться батьківська садиба, з 1960 року діє музей.

Покровська церква збудована 1847 році. “Козацького” типу с бароковими фронтонами. В інтер’єрі зберігся олійний розпис, що ілюструє біблійні сюжети, який має мистецьку цінність.

Сосниця Сосниця

Була закрита в другій половині 1930-х рр. Як всюди під час німецької окупації богослужіння в цій церкві відновилось. Вдруге церкву закрили на початку 1960-х рр. У приміщенні храму організували автошколу, потім склад.

Сосниця Сосниця

У 2010 році Покровську церкву було по-варварському ЗНИЩЕНО під маркою розібрання з метою реставрації. Від храму лишилася тільки псевдоросійська дзвіниця, а власне церква розібрана до грунту. Цей вандалізм повністтю лежить на совісті Сосницької РДА

Сосниця на сайті Дерев’яні Храми України


Переглянути Сосниця на карті більшого розміру
   
Сосниця, Сосницкий р-н, Чернігівська обл., музей українського кінорежисера Олександра Довженко, Покровська церква “Козацького” типу | Travel Ukraine & World