Шевченкове

Шевченкове – село Галицького району Івано-Франківської області. Нині село Шевченкове, колись село Станіслав, знаходиться за 7 км на північ від стародавнього Галича на правому березі Дністра.

З того часу збереглася унікальна пам’ятка XII ст., чи не єдиний вцілілий твір галицької архітектурної школи Х-IV ст. – церква Св. Пантелеймона.
Церква унікальна тим, що вважається найстарішою в Західній Україні. Як свідчать давні документи, вона побудована за часу існування Галицько-Волинського князівства.

Вигідне географічне розміщення, контроль над давньою дорогою через Дністер, вказує на те що тут був укріплений форпост княжого Галича – княжий двір. По всій церкві як зовні так і в середині збереглися написи на стінах. По деяких написах і припускають що будівництво церкви було в 1194 році.

В XIV століття церкву пересвятили на костел Св. Станіслава, але після 60 років католицька парафія перебралася у м. Крилос, а старий храм не використовувалась до кінця XVI століття. Тільки час від часу страждала від татарських набігів на Галич.

1598-1611 рр. французки монахам ордену Св. Франциска переплановую храм і поруч з*являється брама-дзвіниця, а сам монастир обносять оборонним земляним валом з північного та західного боків. Але в 1676 р. війська Ібрагіма Шайтана руйнують святиню. В 1802 р. потерпів від пожежі, а під час першої світової війни постраждав від артилерійського бомбардування.

 


Переглянути Шевченкове на карті більшого розміру
   
Шевченкове, Галицький р-н, Івано-Франківська обл., церква Св. Пантелеймона | Travel Ukraine & World