Лукаші

Лукаші – село Баришівського району Київської області. Через усе село протікає невеличка ріка Сухоберезиця.
Перша церква в селі з’явилася в кін. XVII ст. До наших днів збереглася церква Архистратига Михаїла 1896 року. За іншими данними 1892 рік. В лукашівській церкві зберігся Сповідний список, який підтверджує, що в 1747 році в церкві не перший рік існував прихід.

Лукаші Лукаші

Незаперечним доказом того,що територія має вікову історію є археологічні знахідки поселень Пізньотрипільської культури лукашівського типу та Черняхівської культури, поселення ІІ тисячоліття до Різдва Христового, а також три поселення часів Київської Русі. Село було засноване посполитими селянами з Правобережжя в кін. XVI на поч. XVII ст.ст. – родиною Лукашів.
Лукаші можна знайти навіть на карті французького інженера Гійома Боплана 1650 року. До 1917 року найчисельнішою верствою населення в Лукашах були земельні козаки. Відомо,що вони заселились на цю територію в другій пол. XVII ст.

В часи Голодомору 1932-33 років село дуже постраждало. Від голодної смерті померло понад 500 осіб. На сільському кладовищі встановлено пам’ятник жертвам голодомору.

Лукаші Лукаші Лукаші

 
Лукаші на сайті Дерев’яні Храми України
 


Переглянути Лукаші на карті більшого розміру
   
Лукаші, Баришівський р-н, Київська обл., дерев’яна церква Архистратига Михаїла | Travel Ukraine & World