Іванків

Іванків – село в Бориспільському районі Київської обл. Письменні та археологічні джерела засвідчують, що на території села знаходилось укріпне городище часів Київської Русі, знайдено кераміку доби міді- бронзи, досліджено кілька скіфських курганів.

Назва населеного пункту походить від імені першого поселенця Івана Ламаша. В історичних джерелах перша згадка про Іванків сягає 1508 р., а саме в “Актах, относящихся к истории Южной и Западной России”.

В 1552 р. Іванків належав до Київського замку. 1590 року польський сейм прийняв рішення про передачу селища Іванків козацькому старшині Войтеху Чановицькому. Але за участь у повстанні проти польської шляхти, Чановицький був позбавлений цієї власності і село як винагорода за придушення повстання (під проводом Наливайка) отримав у 1596 році польський коронний гетьман Станіслав Жолкевський. Про це йдеться у грамоті 1597 р.

Наступною власницею Іванкова стала донька Жолкевського Софія Данилович. В 1630 р. під час повстання Тараса Трясила Іванків і навколишні села були спалені повстанцями. 1687 р. за наказом гетьмана Івана Мазепи село перейшло у володіння у володіння Печерському дівочому монастирю. З часом Іванків став власністю казни.
У 18 ст. Іванків належав до Бориспільської козацької сотні Київського полку, а після встановлення в Україні московського територіального устрою підпорядковувалося Бориспільському волосному правлінню. Наприкінці XIX – на поч. XX ст. Іванків був центром волості.

Іванків Іванків

У селі є також Спасо – Преображенська церква яка датується першою половиною 19 ст. та каплиця преподобного Онуфрія Великого. Каплицю було побудованов 1999 р. в пам’ять про полеглих на полях битв та померлих в роки Голодомору на місці зруйнованої Онуфріївської церкви.

Іванків Іванків

 

Іванків Іванків

 
Іванків на сайті Дерев’яні Храми України
 


Переглянути Іванків на карті більшого розміру
   
Іванків, Бориспільський р-н, Київська обл., Спасо – Преображенська церква | Travel Ukraine & World