Сулимівка

Сулимівка – село в Бориспільському районі Київської обл. Сулимівку і землі кількох сіл було подаровано Івану Сулимі польським гетьманом Станіславом Жолкєвським, у 1615 році за вірну службу. Згодом Сулимівка стала головним родинним маєтком Сулим.

У 1622-1629 рр. Була збудована Покровська церква, одна з перших зразків української архітектури, увінчана ще тими, автентичними козацькими хрестами. У 1838 році церква зазнає змін, хоча в цілому церква зберігає первісний вигляд.

Сулимівка Сулимівка

Храм також був усипальницею роду Сулим, але у 30-ті роки склепи було пограбовано. Довгі роки храм зазнавав осквернення. Розікрали все, навіть табличку на стіні, на якій були викарбувані імена меценатів храму. Царські ворота нині – в музеї, чаша – в золотій палаті. Оригінал родової ікони “Покрова Сулимівська” перебуває у Музеї образотворчого мистецтва у Києві. Плащаницю 1942 року вивезли до Ленінграда, де вона безслідно зникла.

Сулимівка Сулимівка

На іншому боці дороги стоїть одноповерховий в жахливому стані будинок – садибний будинок Сулим. Зараз в будинку хтось мешкає, коли я почав знімати то якась дівчина почала лаятись. Мабуть ми були не перші. На мої питання, отримав відповідь що то їхня хата, а не якийсь там музей.

Сулимівка Сулимівка

 


Переглянути Сулимівка на карті більшого розміру
   
Сулимівка, Бориспільський р-н, Київська обл., Покровська церква, | Travel Ukraine & World