Зазим’я

Зазим’я – село Броварського району Київської області. Поселення було засноване князем Городецьким у 1128 році. Проте перше поселення, яке називалось Зимнє, виникло, очевидно, значно раніше — у Х столітті, поблизу язичницького центру, в часи княгині Ольги. Місцеві перекази переповідають про події часів Солов’я — розбійника, який мав на острові палац. Пізніше тут був град монахів, стояла Давидова божниця.

Другим важливим періодом в історії села були події 1630 р., коли Петро Могила брав облогою захоплене уніатами Зазим’я. Нарешті, у 1920 р., село увійшло в історію країни своїм повстанням проти радянської влади, боротьбою з регулярними частинами Червоної Армії. У селі збереглась давня Зазимська церква з іконою Святого Спаса.
Свято – Воскресенський храм, 1875 рік. Храм побудований на гроші архієпископа Павла (Субботівського) який після смерті заповідав на будівництво великого цегляного храму в своєму рідному селі.

Зазим'я Зазим'я

У будівництві нового храму брало участь все село. Цеглину високої якості привозили на підводах з Вишгороду і частково випалювали на місці. Останні обробні роботи були завершені в 1875 р. Сам храм прикрашений фігурною кладкою з жовтої цеглини.

Зазим'я Зазим'я Зазим'я

У 1920 р. біля храму була рішуча битва між радянською владою і повсталими зазимцями. Тоді храм дуже постраждав, згоріло багато ікон, книг, настінний розпис. Впродовж шести років церкву відремонтували, але з приходом в тридцятих роках нової влади храм закривають, а потім перебудовують його на клуб для молоді. Але не дивлячись на це люди зберегли храм як пам’ятку архітектури.

Зазим'я Зазим'я

У 1937 р. Броварське НКВД заарештувало і розстріляло настоятеля священика Михайла Подільського. Храм був закритий і обладнаний під зерносховище.
З початком Вітчизняної війни, після приходу в село німців, церква була відкрита, богослужіння поновилося, з того часу храм вже не закривали.
Стара дерев’яна церква була перенесена в сусіднє село Погреби, де вона простояла до приходу більшовиків.

Зазим'я Зазим'я Зазим'я

Зазим'я

 


Переглянути Зазим’я на карті більшого розміру
   
Зазим’я, Броварський р-н, Київська обл., Свято – Воскресенський храм | Travel Ukraine & World