Уляники

Уляники – село Кагарлицького району, Київської області. Територія села Уляники та його околиці ховають в собі залишки різночасових археологічних пам’яток. В урочищах Ріпниця та Вербовецьке знайдено поселення трипільської культури кінця IV тис. до н.е., поселення доби бронзи – ІІ тис. до н.е, поселення скіфського часу – VI-V ст. до н.е., поселення черняхівської культури – III-IV ст., поселення Київської Русі – ХІ-ХІІІ ст. В центрі села знайдено залишки городища Чорних клобуків.

Існує проект побудови в Уляниках Історико-археологічного культурно-просвітницького комплексу, де будуть відтворені різні історичні епохи, реконструйовані давні поселення землеробів, починаючи з Трипільської культури до часів Київської – Русі.
З 1866 р. село входить до Ржищева, що став на той час волосним центром.
Є інформація, що до 1918 р. Уляники були відомі під назвою Гулянки, а з 1918 р. офіційно було закріплено назву Уляники.

В Уляниках збереглися залишки алтарної частини храму св. Михайла, що був побудований в 1910 р. Храм мав два престоли: на честь св. Михайла та престол на честь Усікновення глави Іоанна Предтечі. На жаль, за призначенням церква довго не послужила. За радянських часів храм перетворили на зерносховище, а в першій половині 80-х років взагалі було прийнято рішення про знищення святині. Навіть закладені снаряди не змогли повністю знищити будівлю, але тодішній голова колгоспу дав розпорядження місцевим жителям розбирати залишки стін цеглина за цеглиною. Розповідають, що з тих людей, що насмілилися взяти ту цеглу вже нікого немає серед живих.

Уляники Уляники

Недалеко від зруйнованої церкви, в непримітному одноповерховому приміщенні колишньої школи відкрито церкву св. Михайла, яку очолює отець Віталій. Одна з прихожанок розповіла, що на великі свята з руїн храму лунає церковний спів та дзвін і отець Віталій завжди ходить туди щоб провести службу та вшанувати святиню.Уляники

Біля села є джерело Ревуха розташоване у закpитій лощині серед пагорбів.

Уляники Уляники

 


Переглянути Уляники на карті більшого розміру   
Уляники, Кагарлицький р-н, Київська обл., залишки алтарної частини храму св. Михайла, джерело Ревуха | Travel Ukraine & World