Мости через р. Дніпро

Перший міст через Дніпро був споруджений в 1853 році, так званий Ланцюговий міст. Початок будівництва металевого залізничного моста був початий в 1870 році під керівництвом військового інженера А. Е. Струве – Дарницький міст на кесонній підставі. Другий залізничний міст, що іменується Подільським або Петровськім був споруджений в 1929 році. У районі нинішнього моста Патона існував також Наводніцкий міст понтонної конструкції, що дав назву вулицям Старонаводніцкой і Новонаводніцкой. Під час Великої Вітчизняної Війни всі мости через р. Дніпро були зруйновані. Після звільнення Києва (6.11.1943) були споруджені тимчасові дерев’яні мости.

Мости через р. Дніпро

Введений в експлуатацію в 1953 р. Металевий, суцільнозварній, балочній конструкції, на кесоном підставі. Протяжність – 1543м, складається з 26-ти прольотів. Ширина проїжджої частини – 21м. Свою назву отримав на честь академіка Е. О. Патона. Є старим з нині чинних автотранспортних мостових переходів. По мосту була прокладена трамвайна колія, по якій здійснювався регулярний рух трамваїв між центром і лівобережними районами – Дарницею, Русанівкою і Воськресенськім масивом. До теперішнього часу демонтована і замінена додатковою автомобільною реверсной смугою руху для збільшення пропускної спроможності моста.

міст ім.Патона міст ім.Патона

Міст Метро відкритий 5 листопада 1965 року. Вдає із себе двох’ярусну конструкцію для руху потягів метро (верхній ярус) і автотранспорту (нижній ярус). Розташований поблизу місця розташування зруйнованого Ланцюгового моста. Є продовженням Броварського проспекту – частини траси Е95.

Міст Метро Міст Метро

Південний міст, будівництво моста було почате в 1983 році, а введення в експлуатацію відбулося лише на початку 90-х. Щонайдовший, широкий і високий мостовий перехід в Києві. Довжина 8км, ширина 40м. По мосту проходить тунель метро (Сирецко-Печерська лінія). Розташований на півдні міста (за що і отримав свою назву). Сполучає вул. Саперно-Слобідську, Столичне шосе, ст. метро Видубічи (правий берег) з проспектом Бажана (лівий берег, масиви Харківський, Позняки). Частина траси Е40.

Південний міст

Московський міст відкритий в грудні 1976 року. Складається з трьох частин: вантового моста через Дніпро завдовжки 816м, моста через р. Десенка і шляхопроводу над Набережній Славутича (Оболонь) завдовжки 55м. Мав по три смуги для руху автотранспорту в кожному напрямі і одну реверсивну смуга. Починаючи з 24 грудня 2007 р., реверсивна смуга замінюється на відбійник із-за підвищеної аварійності на мосту.

Московський міст

Дарницький міст будувати розпочали у 1870 році. Під час ВОВ був зруйнований, а після звільнення Києва відновлений в 1949 році. Протяжність близько 1,5 км. Є основним залізничним мостом. За допомогою його здійснюється регулярне залізничне повідомлення в східному напрямі (Харків, Донецьк, Москва і ін.). Також через нього здійснюється транзитне повідомлення багатьох міжнародних потягів.

Дарницький міст Дарницький міст

Пішохідний міст
Пішохідний міст

 


Переглянути Мости через р. Дніпро на карті більшого розміру
   
Мости через р. Дніпро, Київ, міст ім.Патона, Міст Метро, Південний міст, Московський міст, Дарницький міст, Пішохідний міст | Travel Ukraine & World