Сінний ринок

За адресою вул. Бульварно-Кудрявська, № 17 розташовувався відомий широкому загалу Центральний критий ринок (Сінний ринок). Ще за часів Київської Русі на цьому місці було торжище – якраз біля Львівських (Жидівських) воріт стародавнього Києва, споруджених одночасно з іншими укріпленнями міста Ярослава близько 1037 р.

Сінний ринок. Київ, вул. Воровського №17 Сінний ринок. Київ, вул. Воровського №17

Тут торгували кіньми і сіном, звідки й пішла назва ринку. Будівництво ринку почалося в 1949 р., а в 1958 р. було зведено оригінальний павільйон, який отримав назву “Центральний критий ринок” (архітектори: Ф. Н. Фрідлін та Б. Я. Кучер). Зала площею 9 тис. кв.м. була розрахована на 1200 торгових місць.

Сінний ринок. Київ, вул. Воровського №17 Сінний ринок. Київ, вул. Воровського №17Сінний ринок. Київ, вул. Воровського №17 Сінний ринок. Київ, вул. Воровського №17

В травні 2005 р. ринок був закритий під приводом проведення його реконструкції, а в 2006 р. був злочинно знесений. На світлинах ( вересень 2012 р.) на місці ринку можна побачити лише руїни будівлі, реконструкція якої так і не розпочалася.

Сінний ринок. Київ, вул. Воровського №17

 


Переглянути вул. Бульварно-Кудрявська на карті більшого розміру   
Центральний критий ринок (Сінний ринок), Київ, вул. Бульварно-Кудрявська №17 | Travel Ukraine & World