Македони

Cело Македони в Миронівському районі Київської області. Перша письмова згадка про село датується 1640 р. На початку 20ст. Македони були волосним центром.

До 1905 р. в селі існувала однокласна школа, де працював один учитель та священник. Навчання проводилося на російській мові, учнями були одні хлопчики.
В 1905 р. селяни с. Македонів, які працювали в поміщицькій економії, брали участь у страйках. Організатор страйків X.М.Бідний створив в 1919 р. комітет бідноти.
Після 1905 р. Міністерство освіти побудувало в с.Македони двокласну школу на п’ять класних кімнат, учительську та кухню. Закінчити двокласну школу було великим досягненням, оскільки була перспектива стати писарем у волості чи управі.

У 1912 р. за сприянням священика Солухи В.Д., який на той час був депутатом IV Російської Державної Думи відкрито Вище початкове чотирьохкласне училище. Приміщення для училища було побудовано з матеріалу старої дерев’яної церкви.
Під час німецько-фашистської окупації в селі діяла група партизанського загону ім.Чапаєва, жителі переховували червоноармійців. В роки війни в приміщеннях школи розміщувалася конюшня та концентраційний табір для військовополонених.

Стоїть в селі велична самотня будівля – храм Покрова Пресвятої Богородиці.
Закладений в 1904 р. стараннями згаданого раніше священика Віталія Солухи. Кошти на будівництво виділило Міністерство внутрішніх справ Російської Імперії, а також надходили пожертвування від прихожан.
Будівництво закінчилось у 1910 р., а з 1911р. проводились богослужіння.
Отець Віталій Солуха товаришував з відомим більшовиком – депутатом Григорієм Петровським, тому до 30-х рр. йому вдалося уникнути репресій. Остання служба в церкві була проведена на Пасху 1963 р.

Македони Македони

З 1964 р. церкву перетворили на склад. Купол із цегли на дерев’яній конструкції упав у травні 1974р.,а в 1983 році були замуровані вікна.
У 1992 р. під керівництвом представника УПЦ КП почалася часткова реставрація церкви,проте особливих змін не відбулось. Храм знаходиться в жалюгідному стані. Залишається лише надія на те, що колись знову лунатиме дзвін селом та його околицями.

Македони Македони
Македони

 


Переглянути Македони на карті більшого розміру
   
Македони, Миронівський р-н, Київська обл., храм Покрова Пресвятої Богородиці | Travel Ukraine & World