Трипілля

Трипілля – село Обухівського району, Київської області. Село розташоване у долині річки Красної на правому березі Дніпра.

Назва його пов’язана з особливостями місцевості: тут сходяться три родючі поля, розмежовані річками Стугною, Красною та Бобрицею. Біля р. Бобриці три поселення трипільської культури, одне з яких відкрив і досліджував у 1901р. Вікентій Хвойка.

В с. Трипілля збереглися могильник зарубинецької культури Дівич-Гора (ІІІст. до н.е. – ІІ ст. н.е.), залишки давньоруського городища – рештки міста Треполя, згаданого в літописі від 1093р. як уже існуюче. Вірогідніше за все, побудоване воно було близько 1032р., коли Ярослав Мудрий, укріплюючи кордони Русі, ставив міста по Стугні.

В Трипілля знаходиться два музею, Київський обласний археологічний музей

Музей “Древняя Аратта – Украина”. Останній набагато цікавіший і являється приватною колекцією відомого колекціонера і мецената А.С. Поліщука.

Також в музеї показують фільм про трипільськи поселення

Трипілля. Древняя Аратта

 


Переглянути Трипілля на карті більшого розміру   
Трипілля, Трипільська культура, музей “Древняя Аратта – Украина”, Київський обласний археологічний музей, Дівич-Гора, Трипільська цивілізація, Триполье, Трипольская цивилизация | Travel Ukraine & World