Васильків

Васильків – село у Васильківському районі Київської області. Київський князь Володимир Святославович наказав збудувати над річкою Стугною місто і назвав його своїм новим християнським іменем – Василів. А коли у 1157 році Василів дістався в володіння синові київського князя Юрія Володимировича – Василькові Юрійовичу. Відтоді і став він Васильковом.

Собор Антонія та Феодосія, видатна пам’ятка архітектури національного значення. Його збудував український майстер Степан Ковнір у 1758 році на замовлення архімандрита Києво-Печерської лаври Луки. За переказами на цьому місті колись стояла Преображенська церква, яку заклав Володимир Великий.

Васильків. Собор Антонія та Феодосія Васильків. Собор Антонія та Феодосія

Св. Миколаївська церква, споруджена 1792 року.

Васильків. Св. Миколаївська церква Васильків. Св. Миколаївська церква

Поруч с церквою розташована каплиця “Живоносне джерело”. Вода подається автоматично як що нажати на кнопочку, а поруч скринька в яку кидають гроші за використання.

Васильків. Живоносне джерело

Дерев’яна церква Різдва Богородиці побудована 1859 році. Церква стоїть у північному передмісті, що має назву Западинка (у ХІХ ст. називалось Западинці).

Васильків. Церква Різдва Богородиці Васильків. Церква Різдва Богородиці

Васильків. Церква Різдва Богородиці

Васильків на сайті Дерев’яні Храми України


Переглянути Васильків на карті більшого розміру
   
Васильків, Васильківський р-н, Київська обл., Собор Антонія та Феодосія, Св. Миколаївська церква, каплиця “Живоносне джерело”, дерев’яна церква Різдва Богородиці | Travel Ukraine & World