Пархомівка

Пархомівка – Володарский район, Киевская область. Належала відомому російському магнату Віктору Федоровичу Голубеву.

Який не жалкував грошей на розвиток села, було побудовано дві школи, лікарня, амбулаторія з акушерським відділенням, читальня, чайна. Також вирощували рідкісні плодові дерева, збирали хороший урожай зернових і овочевих культур, розводили коней.
Дехто припускає, що Голубєв хотів побудувати цегляний завод, але його умовили почати будівництво церкви. Проте він не дожив до початку будівництва, помер 1903 році в Римі. Він заповідав, щоб його поховали в Пархомівці. Його волю виконали – поховали в склепі поряд з майбутнім храмом, а в 1994 році поряд з церквою поставили пам’ятник великому меценатові.

Пархомівка

Відразу після смерті Голубева в 1903р., сини Віктора Федоровича – Віктор і Лев почали реалізовувати ідею будівництва церкви. Будівництво церкви замовили архітекторові В.А. Покровському, а зовнішній декор храму виконав Микола Реріх будучи хорошим знайомим В.В. Голубева. Він розробив 13 єскізів мозаїк, але ми можемо побачити лише дві, яки і були втілені в життя: “Покров Богоматері” та “Спас Нерукотворний”. Співпраця цих людей утілилося в створення унікальної церкви Покрова Пресвятої Богородиці з п’ятиярусною дзвіницею і каплицею усипальнею св. Віктора.

Пархомівка Пархомівка

 

Пархомівка Пархомівка

Довгий час храм не давав спокою церковній владі. Але не дивлячись на те, що храм являє собою своєрідний синтез готики, східних архітектурних традицій і язичницьких культових форм, прикрашений зображеннями мелена, стріл, вогню, пророслого зерна, виноградних грон, змій, пластів зораної землі, півня, ялини і свастики, його все ж таки освятили.

Пархомівка Пархомівка

Зараз це діючий храм Української Православної церкви Київського патріархату.

Пархомівка Пархомівка Пархомівка

Поруч з храмом будинок священика в жахливому стані.

Пархомівка

 


Переглянути Пархомівка на карті більшого розміру
   
Пархомівка, Володарський р-н, Київська обл., церква Покрови Пресвятої Богородиці, магнат Віктор Федорович Голубев | Travel Ukraine & World