Сулимівка

Сулимівка – село в Яготинському районі Київської обл. У 1714 році над річкою Журавкою (Жоравкою) полковник Іван Сулима заснував хутір.

Протягом 1902-1903 років збиралися кошти для будівництва храму у селі Сулимівка. У цей час у своєму сулимівському маєтку проживала бояриня – полька Єлизавета Дзевоновська. Яка і виділила ділянку землі для храму, а згодом поставила у ньому різьблений позолочений іконостас, а її донька Роза подарувала храму живописну ікону “Голгофа”. 1905 році зводив дерев’яну Свято – Стрітенська церква, майстер Кабанов.

Сулимівка Сулимівка

У 1930 році з утворенням колгоспу, храм зачиняють. Іконостас розбивають комсомольці, дзвони і хрести як і з усіма церквами скидають у низ. А потім церкву використовують як зерносховище.
У 1942 під час німецької окупації храм було відкрито і відновлено богослужіння. Настоятелем став отець Стефан Кислий, родом з Яготина. Він служив до 1948 року. Після цього до 1959 року парафію доглядав отець Михаїл Макеєв, котрий був настоятелем Свято-Миколаївської церкви села Лозовий Яр.

Сулимівка Сулимівка Сулимівка
У 1959 році, під час хрущовських гонінь, храм повторно закривають і розміщують у ньому музей (за іншими даними господарський склад).
У 1989 році мешканці села клопотали про відкриття церкви. Особливо багато зробила для відкриття храму колишня вчителька місцевої школи Анна Трохимівна Погибенко.

Сулимівка Сулимівка

 
Сулимівка на сайті Дерев’яні Храми України
 


Переглянути Сулимівка на карті більшого розміру   
Сулимівка, Яготинський р-н, Киевская обл., дерев’яна Свято – Стрітенська церква | Travel Ukraine & World