Язлівчик

Село Язлівчик, Бродівського району, Львівської області, розташоване за 5 км на північ від м. Броди.
В селі зберігся унікальний дерев’яний римо-католицький костел-каплиця 1936-1937 рр., який є найяскравішим зразком застосування стилю модерн в дерев’яній сакральній архітектурі, що не має аналогів в Україні.

Язлівчик Язлівчик

Храм являє собою однонавну зрубну дерев’яну споруду з двома відсіками біля вівтарної частини та двома відсіками збоку головного входу.
Ця досить колоритна споруда має ґонтовий дах, різьблені вхідні двері та одвірки із зображенням дубового листя та жолудів, а також оригінальні ковані грати на деяких вікнах.

Язлівчик Язлівчик Язлівчик

Зберігся дерев’яний вівтар у формі порталу з колонами коринфського ордеру (фундатор П. Голіновський, 1936).
Після Другої світової війни в будівлі костелу було влаштовано колгоспний магазин, з часом склад і врешті архів. За роки незалежності костел стояв пустий та поступово руйнувався. У 2002 р. під час проведення сільськогосподарських робіт трактор зачепив дріт громовідводу і зруйнував шатрову вежу костелу. Проти костелику місцевих жителів намовляє православний священик.
У 2007-2008 рр. було проведено паспортизацію костелу, але до реєстру пам’яток його так і не внесено.

Язлівчик Язлівчик Язлівчик

 

Язлівчик Язлівчик

У 2009 р. концерн Akzo Nobel (торгова марка Pinotex) спільно з громадським партнером “Дерев’яні храми України” започаткували соціальну акцію, в рамках якої планується відреставрувати костел у Язлівчику.

Язлівчик

Обміри та креслення виконані арх. Ольгою Мер'є План. Фасади. М 1:200.

В роки Першої світової війни в Язлівчику було знищено дерев’яну церкву св. Архістратига Михаїла, 1744 р. В 20- х рр. 20 ст. віряни звели каплицю св. Михайла, а нині в селі діє мурований Михайлівський храм КП.

 


Переглянути Язлівчик на мапі більшого розміру
   
Язлівчик, Львівська обл., дерев’яний римо-католицький костел-каплиця | Travel Ukraine & World