Ріпнів

Село Ріпнів Буського р-ну, Львівської області.
В околицях с. Ріпнів в 1950-60- х рр. археологами було виявлено ранньослов’янські селища з житлово-господарськими комплексами 6-7 ст. та 8-11 ст. Поселення відносяться до черняхівської та празько-корчацької культур.

Ріпнів Ріпнів

Колишня назва села – Старий Ріпнів, а історичною датою утворення вважається 1400 р.
Назва села імовірно походить від слова “ропа” – саме так свого часу в Галичині називали нафту. Також застосовували назви земляна олія, кип’ячка, поркура, петроль тощо.
В центрі села розташована дерев’яна тризрубна, трикупольна церква Покрови Пресвятої Богородиці (16 ст., 1868 р.) і двоярусна дзвіниця (1868 р.). Комплекс цих двох споруд є яскравим прикладом галицької школи.

Ріпнів Ріпнів

Внутрішні розписи виконав відомий український маляр Ф. Сенькович в 1599 р.
В 19 ст. храм було розширено, а 1868 р. майстром І. Васенько відремонтовано та перероблено всі бані.

Ріпнів Ріпнів

За переказами церква спочатку була побудована в місцевості під назвою Безодня, потім була перенесена в присілок Соколяни, а після пожежі в на сьогоднішнє місце.

Ріпнів Ріпнів

В 1988 р. в церкві сталася пожежа, яка значно пошкодила вівтарну частину, іконостас та внутрішні розписи. Значних пошкоджень зазнала ікона “Похвала Богородиці” (худ. Ф. Сеньковича), яка нині зберігається в фондосховищі Львівської картинної галереї у с. Олесько.

Ріпнів Ріпнів

Ріпнів

 


Переглянути Ріпнів на мапі більшого розміру
   
Ріпнів, Львівська обл., церква Покрови Пресвятої Богородиці | Travel Ukraine & World