Кам’яниця Мазанчівська

На площі Ринок, № 31 у центрі Львова до наших днів збереглася кам’яниця Мазанчівська, де мешкали горілчані магнати Бачевські.

Львів. Площа Ринок. Кам'яниця Мазанчівська

Будинок побудовано в 1714 р. в стилі пізнього ренесансу. Припускають, що назва кам’яниці походить від споруди 16 ст., яка свого часу стояла на її місці.
За легендою польський король Владислав IV Ваза (1595 – 1648), прогулюючись містом, побачив на балконі саме цього будинку вродливі дівчину і безтями закохався.

Львів. Площа Ринок. Кам'яниця Мазанчівська

Колекція портретів польських королів Яна Матейка
Продовження цієї романтичної історіє не відоме, але те, що польський король насправді мав улюблену фаворитку-львів’янку – факт. Вже стало доброю традицією закоханих освідчуватись під балконом кам’яниці.
Будівля належала родинам Пищімух, Глушинських, Карвовських, Пастерських і Пйотровських, а наприкінці 19 ст. перейшла у власність Бачевських.

Cім’я жила на верхніх поверхах, а на першому був розташований фірмовий магазин фабрики Бачевських.

Львів. Площа Ринок. Кам'яниця Мазанчівська Львів. Площа Ринок. Кам'яниця Мазанчівська

Сучасного вигляду будівля набула в результаті реконструкції 1923 р. за проектом архітектора Віктора Броніслава, з цього часу її фасад також прикрашають барельєфи Зігмунда Курчинського. Два леви, які тримають балкон, виконані в індійському стилі, що є результатом поїздки Бачевського в Індію. Єдине, що збереглося без істотних змін, – це підвали у готичному стилі.
Ще одна легенда розповідає, що у фасаді цього будинку замурована і досі зберігається пляшка з чистого срібла, подарована Леопольду Бачевському автомобільним магнатом Генрі Фордом у Парижі на знак вдячності за якісні напої.

Леопольд Бачевський

Леопольд Бачевський (1859-1924)

Генрі Форд

Генрі Форд (1863 - 1947)

Після знищення фабрики Бачевського у 1939 р. німецькою авіацією родина залишила місто, а в будинку оселилися радянські “визволителі” та діячі.
З 1980 р. у приміщенні будинку розташовано офіс Української іноземної юридичної колегії – Укрінюрколегія.
Будинок відноситься до пам’ятки архітектури національного значення.

 


Переглянути кам’яниця Мазанчівська на мапі більшого розміру   
Львів, кам’яниця Мазанчівська, площа Ринок, Укрінюрколегія, магазин фабрики Бачевських, зустріч закоханих | Travel Ukraine & World