Церква Святого Духа

Церква Святого Духа (музей “Русалки Дністрової”)
Церква Святого Духа була побудована в 1729 р. Під час Другої Світової війни церкву було зруйновано, дивом збереглася лише вежа-дзвіниця. В кінці 18 ст. на ній було встановлено годинник, перевезений з Манявського Скиту.
З 1783 р. Святодухівська церква була передана греко-католицькій духовній семінарії, у якій навчалися творці “Русалки Дністрової” – М. Шашкевич, І. Вагилевич, Я. Головацький – засновники гуртка ‘Руська Трійця’.

В 1833 р. Маркіян Шашкевич організовує гурток “Руська трійця”, діяльність якого розпочинає національне літературно-культурне відродження в Галичині, піднімає самосвідомість українського народу.
В 1835 р. Шашкевич виголошує в семінарії публічну промову українською мовою, що на той час було неприпустимо, а в 1836 р. робить ще сміливіший крок – дає початок виголошенню проповідей українською мовою.
В 1837 р. Руська Трійця видає в Будайській друкарні Пештського університету альманах “Русалка Дністрова”, що став явищем всеукраїнського значення за змістом та мовою, а також підніс ідею єдності українських земель.

Львів. Церква Святого Духа (музей "Русалки Дністрової") Львів. Церква Святого Духа (музей "Русалки Дністрової") Львів. Церква Святого Духа (музей "Русалки Дністрової")

В 1957 р. відбулося урочисте відкриття музею “Русалки Дністрової”. Експозиція розповідає про тяжке соціально-політичне та культурне становище українців Галичини у складі австрійської держави на початку 19 ст., зокрема про заборону української мови в навчальних закладах і державних установах.
В музеї представлені документи, які розповідають про укладання збірки “Русалка Дністрова”, умови видання, тираж та його долю. Особливий інтерес становлять рідкісні видання альманаху: 1837 р. – у Будимі, 1910 р. – у Тернополі, 1987 р. – у Києві, а також “Родовідне дерево” Маркіяна Шашкевича.

Русалка Дністрова
Читати збірку “Русалка Дністрова”

 
Адреса: Львів, вул. Коперника, № 40. Тел.: (032) 298-74-82
Працює щоденно, крім понеділка.
У літній період: з 11.00 до 18.00 год.
У зимовий період: з 10.00 до 17.00 год.
В неділю: з 12.00 до 17.00 год.
Каса зачиняється за годину до закриття музею.

 


Переглянути Церква Святого Духа на мапі більшого розміру
   
Львів, вул. Коперника, Церква Святого Духа, музей “Русалки Дністрової” | Travel Ukraine & World