Палац Сапегів

Палац Сапегів розташований на вулиці Коперника, № 40А – родове гніздо стародавнього роду литовсько-руських князів Сапегів.

Палац було споруджено у 1867 р. за проектом архітектора А. Куна на місці палацика 1849 р. в стилі французького бароко 18 ст. (19 ст. – необароко) на замовлення князя Адама Сапеги, який після паризької еміграції оселився у Львові та був обраний маршалом Галицького сейму в 1861 р.

Львів. Палац Сапегів Львів. Палац Сапегів

“Сапега будує Лувр!” – саме такою новиною маячіли шпальти львівських газет 60-х рр. 19 ст. І це не просто вигадка преси, адже барокова архітектура палацу була зовсім новою для Львова другої половини 19 ст. і за формою мала споріднені риси з архітектурою Нового Лувру (1857 р., арх. Л.-Т.-Ж. Вісконті та Е.М. Лефюель).

Львів. Палац Сапегів Львів. Палац Сапегів

Двоповерховий палац має форму квадрата, до якого примикає прямокутний флігель (1870 р.). Додатково було також зведено портьєрну та оформлено в’їзд у палацовий комплекс. Фасади будівлі оздоблені вишуканою кам’яною різьбою ручної роботи.

Львів. Палац Сапегів Львів. Палац Сапегів Львів. Палац Сапегів

Будівицтво мініатюрного палацу коштувало майже таку ж суму як і пишної споруди палацу Потоцьких неподалік.

Львів. Палац Сапегів

У листопаді 1918 р. в палаці містився штаб українських військ, а потім довгий час тут знаходилась школа №9. Нині в палацові приміщення розміщують Львівську обласну організацію Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.

Львів. Палац Сапегів Львів. Палац Сапегів

 


Переглянути Палац Сапегів на мапі більшого розміру
   
Львів, вул. Коперника, Палац Сапегів | Travel Ukraine & World