Медичний університет

Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького на вулиці Пекарській засновано в 1784 р.
Створення закладу має свою передісторію. У січні 1661р. король Ян Казимир перетворив Львівську єзуїтську колегію в Академію і присвоїв їй титул Університету у складі чотирьох факультетів: теології, права, філософії та медицини. Однак повноцінний медичний факультет аж до закриття Університету у 1773 р. так і не був утворений.

У жовтні 1784 р. імператор Австрії Йозеф II відновив у Львові університет у складі чотирьох факультетів, і вже в листопаді студентам медицини була прочитана перша інавгураційна лекція.
Головний корпус університету на вулиці Пекарській, №52 було побудовано в 1892 р. архітектором Ю. Браунзейсом в стилі неоренесансу.
Ансамбль з трьох будівель (корпус гігієни, анатомії та фармакології), які утворюють букву П, розташований навколо відкритого двору .
До 1898 р. були збудовані та почали функціонувати нові навчальні корпуси та клінічні бази Університету.

Львів. Медичний університет ім. Данила Галицького Львів. Медичний університет ім. Данила Галицького

У 1939 р. медичний факультет вийшов зі складу Львівського університету і реорганізований у Львівський державний медичний інститут з двома факультетами – лікувальним і фармацевтичним.
З приходом німецької окупації у Львові припинили діяльність всі вищі навчальні заклади, а у липні 1941 р., фашисти розстріляли 36 професорів львівських вишів (серед яких було 13 професорів медінституту).
У травні 1942 р. на базі Львівського медичного інституту було створено медичні фахові курси, навчальні програми яких були практично ідентичними з німецькими програмами вищої медичної освіти.

Львів. Медичний університет ім. Данила Галицького

1 жовтня 1944 р. у медичному інституті розпочався новий навчальний рік.
З 1961 р. Університет здійснює також навчання іноземних громадян з країн Європи, Азії, Африки та Америки. З 1997 р. розпочато навчання іноземних студентів англійською мовою.
Перед головним корпусом університету в 1975 р. споруджено пам’ятник медпрацівникам, які загинули під час Другої світової війни (ск. Петро Кушнір, арх. Аполлон Огранович.

Львів. Медичний університет ім. Данила Галицького

17 жовтня 1996 р. Львівський державний медичний інститут отримав статус вищого навчального закладу IV рівня акредитації і був перейменований на Львівський державний медичний університет, а 21 жовтня 1998 р. Університетові присвоєно ім’я Данила Галицького.
21 серпня 2003 р. Львівському державному медичному університету ім. Данила Галицького надано статус Національного медичного університету.

 


Переглянути Медичний університето на мапі більшого розміру
   
Львів, вул. Пекарська, Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького | Travel Ukraine & World