Палац Семенських – Левицьких

Палац Семенських – Левицьких розташований на вулиці Пекарській, №19а. Будівля є пам’яткою архітектури, яскравим зразком палацової пізньої еклектичної архітектури 19 ст.

Львів. Палац Семенських - Левицьких

Палац було збудовано до 1849 р. за проектом архітектора Ф. Баумана на замовлення графа Костянтина Семенського , посла Галицьких штатів, дідича містечка Магерова.
Проте в 1877 р. син графа, Вільгельм Станіслав Семенський, перебудував палац за проектом архітектора А. Вагнера у стилі французького бароко, а в 1891-1894 рр. архітектори І. Левинський та Я. Кудельський реконструювали палац.

Львів. Палац Семенських - Левицьких Львів. Палац Семенських - Левицьких

Оздобленням фасаду та інтер’єрів палацу займався скульптор П. В. Гарасимович.
Палац має бічні флігелі та велике подвір’я. На схід від головної брами розміщений в’їзд до стаєнь та манежу, оздоблений двома головами коней і це не випадково, оскільки Вільгельм Станіслав Семенський був президентом Галицької комісії з вирощування коней та великим шанувальником цих тварин.

Львів. Палац Семенських - Левицьких Львів. Палац Семенських - Левицьких

В 1856 р. Вільгельм Станіслав одружився зі Софією Левицькою і їхній спадкоємець – Станіслав Костянтин Марія Фелікс писався вже Семенським – Левицьким, про що свідчить вензель SL на фасаді палацу. Нащадки цього роду живуть зараз у Канаді.

У 1930-х рр. в будівлі палацу розмістили філію Академічної гімназії. В повоєнні часи тут була середня школа № 36, згодом в палацовому комплексі розмістили спеціалізовану школу-інтернат № 102.
Комплекс потребує ремонтних та реставраційних робіт.

Львів. Палац Семенських - Левицьких Львів. Палац Семенських - Левицьких

 


Переглянути Палац Семенських – Левицьких на мапі більшого розміру
   
Львів, вул. Пекарська, Палац Семенських – Левицьких | Travel Ukraine & World