Мигія

Сама назва походить від грецького слова Емигія, що означає “моя земля”.

Історик А. Скальковский довів, що саме Мигія є батьківщиною легендарного козака Мамая, який наводив жах на ворогів Побужжя, Поділля і на Київщині. Саме на цих землях зароджувався гайдамацкий рух. Саме з цими місцями пов’язані імена запорізьких козаків Якова Соломи, Герасима Коваля, Федора Швидкого, Семена Млявого. А у навколишніх байраках ховався ватажок гайдамаків Максим Залізняк.

Мигія

Селище ще відоме тим, що тут знаходиться регіональний ландшафтний парк “Гранітно-степове побужжя”, який бере свій початок з околиць села Мигія. Тут, від Мигії до Олександрівки майже впродовж 40 кілометрів, Буг тече в крутих кам’янистих берегах. Серед простору степів раптом виникає вузька канйоноподібна долина з величними гранітними скелями, порожистим руслом, водовертю і островами.

Тут зібрана велика кількість унікальних об’єктів живої природи. У складі місцевої флори налічується 900 видів рослин та мешкає близько 300 видів хребетних тварин. Місцева популяція полоза лісового – єдина, яка збереглася в степовій зоні Європи.

Мигія Мигія

Мигія

Територія парку тісно пов’язана з Військом Запорізьким Низовим і його державою Запорізькою Січчю. Біля злиття річки Ташлика з Бугом, на острові, знаходився Гард, адміністративний центр Буго-Гардовськой паланки, найбільша територіальна одиниць Запорізької республіки. Навіть назви островів і скель, такі як Запорізька Брояка, острів Козака Мамая, скелі Турецький Стіл і Пугач, Гайдамацька Балка, тісно пов’язані із Гайдамацькими легендами, яки зберігають пам’ять про козацьку славу і вольницю. Говорять, що на одному з бузьких островів стояла дерев’яна церква, побудована козаками без єдиного цвяха. Ще один цікавий факт, в 1785 році тут був створений Бузький єгерський корпус, яким командував М.І. Кутузов.

 


Переглянути Мигія на карті більшого розміру   
Мигія, регіональний ландшафтний парк “Гранітно-степове побужжя”, Первомайський р-н, Миколаївська обл. | Travel Ukraine & World