Спільноти Travel Ukraine & World
Youtube Telegram Instagram Facebook Pinterest Twitter

Гірськолижні курорти України, огляд курортів.

04.12.2021 1330 Коментарі

Найпопулярніші гірськолижні курорти України. Пункти прокату, вартість скі-пасів, проживання, харчування, що поруч подивитися, як дістатися.

Ми для вас зібрали гірськолижні курорти України. Почнемо звичайно з гірськолижних курортів Карпат, але і як бонус підкажемо, де можна стати на лижі в інших областях України.

Карпатський регіон

Івано-Франківська область

 

Буковель

Буковель найпопулярніший і найрозвиненіший гірськолижний курорт України.
Витяги курорту Буковель розташовані на п’яти горах – Буковель, Чорна Клева, Довга, Бульчинога, Бабин Погар.

Буковель
Висота: 850 – 1372 метри над рівнем моря.
Кількість трас: 60 трас, загальна довжина понад 50 км. Всі траси оснащені сніговими гарматами та на більшості є нічне освітлення. Карта трас.
Кількість витягів: всього 16, 11 чотирьохкрисельних, один трьохкрисельний, один двохкрисельний, один бугельний, мультиліфти.

Карта Буковель

Пункти прокату

На території Буковеля розташовано 16 прокатних пунктів. Вартість спорядження залежить від класу, але так як курорт Буковель високого рівня, то тут і спорядження пропонується престижних виробників як Salomon, Rossignol. Можна взяти на прокат як повний комплект спорядження: лижі, сноуборд, шолом, черевики, палиці, так і окремо. Вартість комплекту в середньому 150-450 грн., наприклад окремо шолом від 60 грн. в день. У святкові дні вартість може бути дорожчою.

 

Вартість скі-пасів

Вартість скі-пасів від 290 грн. за один підйом або 590 грн. за день. Також є всі можливі варіанти скі-пасів від 1 до 10 днів, поділ на вечірнє або ранкове катання тощо. З повним списком вартості скі-пасів можна ознайомитись на сайті.
Діти до 6 років безкоштовно, до 12 років 30% знижка, також знижка поширюється на людей з інвалідністю, пенсіонерів та учасників війни.

 

Проживання в Буковелі



Booking.com

Поруч із гірськолижним курортом Буковель, у радіусі 15-20 км розташовані інші населені пункти такі як Яблуниця, Татарів, Ворохта, Ясіня в яких проживання з трансфером у Буковель обійдеться дешевше.



Booking.com


При зменшенні карти можна побачити більше пропозицій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною, щоб побачити інформацію про житло, або натисніть, щоб перейти на бронювання.

 

Харчування в Буковелі

Звичайно ж у Карпатах можна скуштувати традиційні гуцульські страви в будь-якому місцевому кафе чи ресторанчику, щоб перейнятися атмосферою Карпат.
Середня вартість страв у кафе: Закарпатський бограч 160 грн., грибна юшка 170 грн., деруни з гуляшем з м’яса та грибами 250 грн., карпатські гриби 195 грн., борщ 100 грн., банош 160 грн., річкова форель (100 г ) 125 грн., свинячий шашлик (100 г) – 95 грн.

 

Що поруч подивитися

Яремча, Водоспад Пробій поряд з яким сувенірний ринок та популярний ресторан Гуцульщина.
Татарів, Водоспад Женецький Гук та Наринецький
Ворохта, Міст-віадук
Ясіня, Дерев’яна церква Вознесіння Господнього, 1824 року

 

Як дістатися до Буковеля

Автобусом чи поїздом
Потрібно прибути на станцію “Татарів”. “Укрзалізниця” із грудня запускає 7 нових поїздів через станцію “Татарів”. Для зручності пасажирів з 12 грудня буде організовано автобусні трансфери від вокзалу до Буковеля за фіксованою ціною 50 грн. Графік руху, автобусів з міста Татарів до Буковель.

Власним транспортом
Необхідно доїхати до Івано-Франківська (крім тих, хто їде з боку Чернівців та Ужгорода). Для того, щоб дістатися туристичного комплексу “Буковель” з Івано-Франківська (110 км), проїжджаємо через Надвірну, Яремче, Микуличин, Татарів.
GPS-координати курорту Буковель
48.353886, 24.412860

 

Яблуниця

Яблуниця розташована в межах Карпатського національного природного парку за 15 км від гірськолижного курорту Буковель. На відміну від Буковеля, це спокійний гірськолижний курорт, тут добре почуватимуться початківці і не розбірливі до комфорту люди.

Яблуница

На південно-західній околиці села розташований Яблуницький перевал, на кордоні Закарпаття та Івано-Франківської області. Найближча залізнична станція, приблизно 8 км – Татарів.

Підйомники курорту розташовані на трьох горах – м. Микулинка, м. Коза та м. Справ.

 

Висота: 650 – 960 метрів над рівнем моря.
Кількість трас: 6 трас, загальна довжина 6 кілометрів. Працює снігова гармата. Нічного катання нема.
Кількість підйомників: 5 парно-бугельних і є окремий підйомник для початківців. Час роботи: з 9:00 до 17:00.


Пункти прокату

На території є кілька пунктів прокату. Вартість прокату лиж, сноуборду 120 грн. за день.


Вартість витягів

Від 25 грн. за один підйом чи від 400 грн. за день.


Проживання в
Яблуниці


Booking.com


Харчування в
Яблуниця

Ті ж страви гуцульської кухні, але вартість на порядок нижча ніж у Буковелі.
Середня вартість страв у кафе: Шашлик свинячий від 45 грн. (100г), форель 60 грн. (100г), борщ український 45 грн., грибна юшка 55 грн., вареники від 60 грн., банош з грибами 85 грн.


Як дістатися до Яблуниці

Автобусом або поїздом
Найближча залізнична станція, приблизно 8 км – Татарів. Тут всі автобуси зазвичай ходять в Буковель, тому найпростіше дістатися таксі.
Або до Івано-Франківська доїхати до Ялбуниці автобусом, який ходить досить часто трасою Львів-Рахів.

Власним транспортом
Необхідно доїхати до Івано-Франківська (крім тих, хто їде з боку Чернівців та Ужгорода). З Івано-Франківська, проїжджаємо через Надвірну, Яремче, Микуличин, Татарів убік Яблуницького перевалу.
Gps-координати Яблуниця
48.305762, 24.469704

 

Закарпатська область

 

Драгобрат

Драгобрат найвищий гірський курорт України. Його найвища точка на горі Стіг знаходиться на висоті 1707 метрів, у зв’язку з цим тут завжди є сніг, коли його ще немає на інших гірськолижних курортах України.
Основні траси гірськолижного курорту Драгобрат розташовані на м. Стіг, а також Драгобрат славитися фрірайдовими трасами на м. Близниця, які дуже круті і важкодоступні.

Драгобрат
Висота: 1300-1700 метрів над рівнем моря.
Кількість трас: 9 трас загальною довжиною 10 кілометрів. 3 складних для професіоналів, 5 середньої складності та 1 для дітей та новачків.
Кількість витягів: 11 з них 2 крісельних та 9 бугельних.


Пункти прокату

У пунктах прокату курорту є все необхідне спорядження, гірські лижі та спорядження до них (палиці, окуляри-маски, черевики, рукавички), сноуборди та екіпірування для сноубордингу, санки та додаткове спорядження (шоломи та ін.). Тут можна знайти екіпіровку навіть для найменших лижників віком від 2 років. Так само як і в Буковелі тут пропонують обладнання та екіпірування торгових марок “Rossignol”, “Head Ski”, “Atomic”, “Blizzard”.
Вартість для дорослих: 
Лижі (комплект) 150-200 грн./день
Сноуборд (комплект) 150-200 грн/день
Для фрірайду 350 грн./день
Для дітей (до 10 років):
Лижі (комплект) 100 грн./день
Сноуборд (комплект) 100 грн./день

 

Вартість скі-пасів

Вартість скі-пасів залежить від кількості підйомів і того, чи ти живеш на території комплексу чи ні. Для тих, хто проживає, вартість на 15% менша. Наприклад, для проживаючих від 50 грн. за один підйом до 1200 грн. за 50 підйомом, для дітей віком до 14 років вартість – 50%.
Детально ознайомитися з прасом можна на сайті комплекса.


Проживання в
Драгобрат

У гірськолижному комплексі “Драгобрат” розташований п’ятиповерховий готель на 33 номери та два 2-х поверхові котеджі по 8 номерів кожен.
Вартість залежить від сезону та кількості проживаючих. У вартість входить проживання зі сніданком та вечерею. Діти віком до 14 років мають знижку на проживання у 30% від вартості проживання. Найнижчий сезон 550-730грн., високий сезон 770-1000 грн.
Інші варіанти проживання на Драгобраті:


Booking.com

 

Харчування Драгобрат

Знаходиться на першому поверсі кафе-бістро «Драгобрат». Тут працює система самообслуговування, асортимент їжі для дітей.


Що поруч подивитися

Ясіня, Дерев’яна церква Вознесіння Господнього, 1824 року
Ділове, Географічний центр континентальної Європи. Для любителів екстріму можна відвідати важкодоступний Ялинський водоспад
Рахів, Музей гуцульської бриндзи


Як дістатися до Драгобрата

Автобусом чи поїздом
Поїзд до Івано-Франківська, а там електричка, автобус чи таксі до селища Ясіня. Потяг Київ-Рахів, який проїжджає через станцію Ясіня. Але враховуйте що б дістатися до Драгобрату потрібно позашляховик з яким вам люб’язно допоможуть місцеві за 150-200 грн.
GPS-координати курорту Драгобрат
48.249965, 24.250794

 

Пилипець

Пилипець популярне туристичне місце зимового та літнього відпочинку, тут проходять туристичні маршрути до водоспаду Шипіт, на вершини Боржава, Гімба, Магура та інші. Це другий за висотою гірськолижний курорт України.

Пилипець
Висота: 750-1650 метрів над рівнем моря.
Кількість трас: 8 трас загальною протяжністю 20 кілометрів. Дві простих, три середньої складності та три для просунутих спортсменів. Працюють снігові гармати.
Кількість підйомників: 7 з них 6 бугельних від 400 метрів до 1560 метрів і 1 двомісний крісельний 1650 метрів.

Пункти прокату

Є кілька пунктів прокату спорядження для дорослих та дітей від трьох років. Оренда лиж, сноуборду, черевики, шоломи, санки та тюбінги. Вартість від 80 до 100 гривень на день за повний комплект.

 

Вартість скі-пасів

Один підйом коштує 70-80 грн., діти 60 грн. Абонемент коштує 600–700 грн. , діти 450 грн. на день. Вечірнє катання з 15:00 до 19:30 коштує 120-150 грн.

 

Проживання в Пилипець


Booking.com

Харчування в Пилипці

Повноправний обід у кафе Пилипця коштуватиме близько 150 грн з особи. Борщ від 50 грн, бограч від 60 грн., деруни 55-80 грн., пельмені та вареники від 50 грн., м’ясні страви 50-70 грн. (За 100 г).

 

Що поруч подивитися

Пилипець, 14 метровий водоспад Шипіт, а також тут знаходиться музей макетів. “Музей дерев’яних церков
Воловець, дерев’яна церква св. Миколи Чудотворця, 1785 року.
Ізки, дерев’яна Миколаївська церква, 1751року.


Як дістатися до Пилипеця

Автобусом або поїздом
Найближчий залізничний вокзал розташований у Воловці, 15 кілометрів від Пилипця. Воловець проїжджають потяги Львів-Мукачево, Київ-Чоп, Київ чи Харків – Ужгород. Далі автобусом у бік Міжгір’я чи таксі.
Gps-координати курорту Пилипець
48.653297, 23.277571

Поруч із Пилипцем, розташовані два невеликі курорти Ізки та Подобовець, це чудове доповнення до гірськолижного курорту Пилипець, так само ці два курорти підійдуть для початківців та малюків.

 

Ізки

Прекрасний вибір для початківців тут пологі і широкі траси, які підійдуть навіть для найменших лижників. Відмінно підходить для лижників, сноубордингу та навіть є спеціальні санні траси.

Ізки розташований біля підніжжя гори Жид-Магура. Тут 2 витяги: бугельний для початківців (150 м), двокрісельний (1000 м). Пункті прокату пропонує лижі, сноуборди, санки або сноутюби. Готельний комплекс, збудований з дерев’яного зрубу, має два ресторани: «Колиба» – ресторан національної кухні, «Магур» – ресторан європейської кухні.
Gps-координати курорту Ізки
48.641111, 23.339444

Пилипець
 

Подобовець

У селі працюють два бугельні витяги, завдовжки 500 метрів, щоправда працюють вони не регулярно. Також є підйомник 350 метрів для початківців. Наявність прокату, так само є колиба. Та й легка доступність до більш розвиненого гірськолижного курорту в Пилипці.
Gps-координати курорту Подобовець
48.671667, 23.274167

 

Красія

Гірськолижний курорт Красія добре підходить для тихого сімейного відпочинку, курорт високого класу, але значно менше людей. Схили Красії підійдуть для відпочиваючих із будь-яким рівнем фізичної підготовки. Основна траса гірськолижного курорту довжиною 3,5 км є найдовшою в Україні.

Красия
Висота: 300-1980 метрів над рівнем моря.
Кількість трас: 5 трас, пологі траси для початківців та досвідчених лижників з перепадом висоти 600 метрів. Працюють снігові гармати.
Кількість підйомників: 7 з них 4 чотиримісні витяги, два двомісні витяги і один бугельний.

 

Пункти прокату

Надають в оренду як аматорське, так і професійне спорядження, всі розміри лиж, палиць, ботів і сноубордів. Прокат знаходиться біля витягу, що заощадить вам час і непотрібно далеко носити спорядження. Вартість комплекту (лижі, черевики, палиці) 150-300 грн на день., сноуборди 200 грн на день, боти 50 грн на день, так само можна взяти від спорядження від 50 до 200 грн в залежності від спорядження.

Красия
 

Вартість скі-пасів

Вартість залежить від дня тижня та святкових днів. Один підйом 200 грн. для дорослих, 140 грн. для дітей (6-12 років), пенсіонерів, учасників бойових дій. Діти до 6 років безкоштовно. Дві години 280-400 грн., один день 525-750 грн. Детальний прайс можна переглянути на сайті курорта.
Тюбінг, вартість залежить від сезону 30-50 грн. один спуск, одна година 150-200 грн., 2 години 250-350 грн.

 

Проживання в Красія


Booking.com

Харчування в Красії

Ресторани та кафе зазвичай знаходяться при готелях та приватних садибах. Ціни часом завищені через низьку конкуренцію.

 

Що поруч подивитися

Ужоцький перевал, входить до програм численних туристичних маршрутів.
Ужок, Своєрідним символом краю є дерев’яна церква св. Михайла, 1745 року.

 

Як дістатися до Красії
Автобусом чи поїздом
З будь-якого міста України потрібно доїхати поїздом до Ужгорода, зупинка с. Кострине. Від залізничної станції – 10 км: на попутках або трансфер, також проїжджає автобус із Великого Березного до с. Лютий. Вийти треба на зупинці у с. Вишка, або “Красія”.
Власним транспортом
Краще їхати через Ужоцький перевал по трасі Київ – Чоп, у бік Ужгорода, у с. Вогнища повернути у бік с. Вишка.
GPS-координати курорту Красія
48.949444, 22.660278

 

Львівська область

 

Славське

Один із відомих гірськолижних курортів України. Основні траси курорту розташовані на схилах гір Тростян, Погар, Менчіл, Кремінь і Високий Верх.

Славское
Висота: 590-1232 метри над рівнем моря.
Кількість трас: На горі Тростян (1232 м), 11 трас загальною протяжністю 22 км для лижників будь-якого рівня підготовки, у тому числі 6 міжнародних гірськолижних трас, затверджених Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS). Гора Погар (857 м), 1 траса, класифікована як траса для спортсменів та любителів. Гора Менчіл (1072 м)  4 траси, для досвідчених спортсменів. Гора Кремінь (Політех) 3 траси для любителів та дітей. Гора Високий Верх (1243 м) 9 трас.
Кількість підйомників: Гора Тростян – крісельний витяг, 7 бугельних. Гора Погар – підйомник крісла, бугельний, мультиліфт. Гора Менчіл (Варшава) – 2 бугельні витяги. Гора Кремінь (Політех) – 2 бугельні витяги, 1 дитячий підйомник мультиліфт. Високий Верх (Захар Беркут) – крісельний витяг, 3 бугельні.

 

Пункти прокату

Біля підніжжя гір можна орендувати все необхідне спорядження, а також багато готелів також надають послуги прокату. Лижі (комплект черевики, палиці, шолом) 100 – 200 гривень на день, сноуборд (комплект черевики та шолом) 120 гривень на день, санки від 40 гривень на день.

 

Вартість скі-пасів

Вартість залежить від обраного вами спуску, так наприклад на горі Тростян крісельна дорога 200-240 гривень, якщо брати абонемент на день 470-570 гривень.
На горі Погар 30 гривень один підйом, на цілий день 300 гривень, півдня 200 гривень, для дітей віком до 6 років та учасникам бойових дій безкоштовно.
На горі Кремінь один піднімемо 15 грн.
На горі Високий Верх (комплекс “Захар Беркут”) абонемент на весь день від 700 гривень, 3 години до 600 гривень, дітям до 5 років безкоштовно.

 

Проживання у Славському



Booking.com

Харчування в Славськом

Сніданок 50-75 гривень, повноцінний обід або вечеря з першого, гарніру з м’ясом та напоєм коштуватиме 150-200 гривень з особи. Так наприклад, солянка м’ясна 70 грн., грибна юшка 60 грн., борщ 55 грн., форель 70 грн. за 100г, шашлик свинячий 65 грн за 100 р., картопля по селянськи 60 грн., кава американо 25 грн., какао 20 грн., чай карпатський 25 грн.

 

Що поруч подивитися

Урич, заповедник Tустань
Сколе, Национальный природный парк “Сколевские Бескиды”, водопад Каменка, мертвое озеро (Журавлине озеро).
Пилипец, 14 метровый водопад Шипіт, а також тут знаходиться музей макетов “Музей деревянных церквей

Як дістатися до Славського

Автобусом або поїздом
Через станцію Славське проходять поїзди до Ужгорода, а зі Львова можна дістатися автобусом або таксі.

Власним транспортом
Автотрасою M-06 Київ – Чоп, через Стрий
Gps-координати Славське
48.845000, 23.445000

 

Плай

Гірськолижний курорт Плай розташований поряд із селом Плав’я неподалік Славського. Це перспективний гірськолижний курорт Львівської області, у планах якого розвиток до масштабів Буковеля. Планується створення спа-центру, музейного комплексу, критого плавального басейну, відкриття нових кінних та велосипедних маршрутів. І головна перевага, це цінова пропозиція, яка має залучити туриста. Так само одна з переваг, хороша дорога та легка доступність.

Плай
Висота: 600 м над рівнем моря.
Кількість трас: 6 трас різного рівня складності та довжини. Працює снігові гармати. Заборонено катання на санчатах.
Кількість витягів: 2 чотирикрісельні, мульти-ліфт (бугельний) і бебі-ліфт.

Пункти прокату

Комплект лижі або сноуборд, ціпки, черевики 250-280 гривень на добу, так само можна взяти в оренду окремо черевики 120 гривень на добу та шолом 50-60 гривень на добу. Оренда дитячого спорядження, комплект 150-170 гривень за добу.
Сноуборди, шоломи та лижне спорядження марок: Head, Fisher, RossignoL

Плай

Вартість скі-пасів

1 підйом (крісло) 110-130 гривень, 1 підйом (бугель) 90-100 гривень. Абонемент півдня 480-550 гривень залежить від дня тижня та свят, на цілий день 880-1000 гривень. Детально ознайомитися можна на сайті курорта.


Проживання в Плай

На території гірськолижного комплексу Плай розташовані готелі “Карпатська Ружа”, “Плай” та “Поруч”. Найбюджетніший з них готель “Поруч” вартість номера від 1000 грн на добу. А ось готель “Карпатська Ружа”, найдорожчий тут двомісний номер обійдеться від 3500 грн на добу. Більш вигідні варіанти можна знайти в селищах Плав’є, Тухолька, Орява.



Booking.com

 

Харчування в Плай

У комплексі розташовано 5 ресторанів. У середньому вартість повноцінного обіду чи вечері коштуватиме близько 400 грн. Цінова політика у місцевих кафе така сама як і у Славському.

 

Що поруч подивитися

Урич, заповедник Tустань
Сколе, Национальный природный парк “Сколевские Бескиды”, водопад Каменка, мертвое озеро (Журавлине озеро).
Пилипец, 14 метровый водопад Шипіт, а також тут знаходиться музей макетов “Музей деревянных церквей

 

Як дістатися до Плаю

Автобусом або поїздом
Традиційно поїзд Київ – Ужгород, виходити потрібно на станції Сколе чи Воловець. Зі Сколе можна замовити трансфер, вартість приблизно 50-100 гривень або на місцевому автобусі до села Плав’є, але він ходить лише тричі на день.

Власним транспортом
Потрібно їхати дорогою Київ-Чоп у напрямку Сколе, через 22 км, між селами Орява та Тухолька буде гірськолижний комплекс Плай.
Gps-координати Плай
48.901667, 23.295278

 

Чернівецька область

 

Мигово

Гірськолижний курорт “Мигово” розташований біля підніжжя мальовничих вершин буковинських Карпат Кічера та Стіжок., а завдяки природним умовам сніг тут випадає рано та у великій кількості.

Мигово
Высота: 500-800 метра над уровнем моря.
Кількість трас: 5 трас загальною довжиною 3,3 кілометрів. Лижні траси від 600-1300 метрів, траса для початківців та дітей 150 м та траса для сноутюбу 150 м.
Кількість витягів: 4 з них 2 бугельних, 2 мультиліфта.

 

Пункти прокату Мигово

В гірськолижному комплексе Мигово з метою зменшення черг, працюють5 пунктів прокату гірськолижного та  спорядження для сноубордингу, вартість від 150 грн. в день за комплект. В наявності – достатня кількість сучасних гірськолижних та сноуборд комплектів, шоломів та масок різних розмірів від провідних світових виробників.

Мигово

Вартість скі-пасів

Вартість залежить від кількості та часу підйому. Вартість одно підьйому 40 грн., Абонемент на одну годину 150 грн, на 3 години – 300 грн, абонемент на цілий день (денний) 450 грн.  Дітям до 12 років знижка 50 %, також працює різноманітна система знижок.  Детально ознайомитися можна на сайті курорта.

 

Проживання в Мигово

На території гірськолижному комплексі Мигово розташовано 4 готелі та хостел.


Booking.com

Харчування в Мигово

На території гірськолижному комплексе Мигово розташовано 4 ресторани, їдальня, піцерія та кафе бар. Середня вартість сніданку в ресторані 50-90 грн. (сирники, мюслі, омлет, то що), грибна юшка 95 грн., солянка м’ясна 85 грн., банош 110-175 грн., деруни або вареники 115-155 грн., шашлик 70 грн. за 100г.

 

Що поруч подивитися

Черновці, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
Пістинь, Маєток Святого Миколая
Коломия, Музей Писанки
Яремча, Водоспад Пробій поряд з яким сувенірний ринок та популярний ресторан Гуцульщина.
Ворохта, Міст-віадук

 

Як дістатися в Мигово

Автобусом або поїздом
Поїздом їхати до Чернівців, далі на маршрутному таксі до Мигово.
Власним транспортом
Автомобілем до Чернівців, далі в бік Мигово.
Gps-координати Мигово
48.134711, 25.347164

 

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож


Booking.com - Найбільший сервіс пошуку готелів. Знижки 10% - 15%. Наш досвід бронювання.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Постійна знижка -6% з промокодом TUW6 . Наш досвід страхування.

INFOBUS.eu | Квитки онлайн - Інтернет-платформи з продажу квитків на автобус, Ж/Д, Авіа, наявність, акції.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі
Пилипець. Музей дерев`яних церков | Travel Ukraine & World 19.10.2022 09:25 Відповіcти
[…] Пилипець – популярний гірськолижний курорт з трьома бугельними витягами та трасами різного рівня […]

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*