Нова Слобода

Нова Слобода – село Путивльського р-ну, Сумської області розташоване поблизу Софроніївського монастиря.

Тут знаходиться одна один з найвизначніших храмів Путивльщинихрам Різдва Пресвятої Богородиці зведений у 1895-1913 рр. на кошти селян на місці старої дерев’яної церкви св. Архангела Михаїла, 1786 р. Бічний вівтар храму присвячено св. Архангелу Михаїлу.
Церква хрещата в плані, п’ятипільна, однобанева з чотирма декоративними маківками на рогах центрального четверика. Усі частини храму прямокутні в плані.
На початку 20 ст. до церкви було приписане населення п’яти сусідніх селищ. Парафія складала кілька тисяч чоловік.

При храмі діяла церковно – парафіяльна школа, а у парафії – дві земські школи.
Напередодні Другої світової війни храм було закрито. Підчас війни церква постраждала від авіабомби, внаслідок чого були зруйновані баня та триярусна дзвіниця. У подальшому будівля використовувалася під складське приміщення.

У 90-ті рр. за рахунок пожертв розпочалися реставраційні роботи. Влітку 2000 р. відбудовано дзвіницю, а у вересні 2001 р. завершено відтворення церковної бані. На західному фасаді у нішах і тимпані фронтону виконано мозаїчні панно. Дзвіницю зробили двоярусною, нижчою, ніж первісну, в спрощених архітектурних формах. Центральна баня теж дещо менша ніж первісна.
Освячення храму відбулося восени 2001 р.

Нова Слобода Нова Слобода

У центрі села відкрито меморіал із каплицею “Дзвін Скорботи” у пам’ять жертв фашизму. 7 липня 1942р. гітлерівцями було жорстоко вбито 586 мирних жителів, тому село ще називають “українською Хатинню”.

Нова Слобода Нова Слобода

Джерело:
За матеріалами “Зруйновані храми Сумщини. Мартиролог знищених святинь” / О.М. Корнієнко. – Суми: ПП. “Ніконоров В.І.”, 2009.- с. 243 Монастирі та храми Путивльщини/В.В.Вечерський.- К.:Техніка, 2007.- с.144-145

 


Переглянути Нова Слобода на мапі більшого розміру
   
Нова Слобода, Путивльський р-н, Сумська обл., храм Різдва Пресвятої Богородиці | Travel Ukraine & World