Гримайлів

Гримайлів — селище міського типу у Гусятинському районі Тернопільської області. Розташоване на лівому березі р. Гнилка — притоки Збруча.

З кінця 17 ст. Гримайлів належав до Лудзітських гербу Гжимала. У 1590 році Лудзітські звели оборонний замок. Гримайлів багато разів спустошували напади татарських орд. На початку 18 століття власником Гримайлива став коронний гетьман А. Синевський. Пізніше Гримайлів належав родам Чарторийських та Любомирських. За величезні борги Констанції з Любомирських Жевуської, Гримайлів був проданий на аукціоні.

В 1831 році Гримайлів купив Антим Нікорович. Його дочка вийшла заміж за графа Леонарда Пінінського, саме він перебудував замок на сучасний палац та заклав величезний парк в англійському стилі який зберігся до наших днів, звісно не в такому стані, але.

Останніми власниками Гримайлова були Воланські. Під час першої світової війни замок було зруйновано та пограбовано. Але останні власники відбудували споруду, та вже у 1939 року все замкове майно було розкрадено, а після другої світової війни радянські вояки знесли замок до фундаменту. А от на пагорбі над річкою збереглись руїни синагоги 19 ст.
Покровська церква (1806 р.)

 


Переглянути Гримайлів на карті більшого розміру
   
Гримайлів, оборонний замок, синагога, Гусятинський р-н, Тернопільська обл. | Travel Ukraine & World