Гусятин

Гусятин — селище міського типу Тернопільської області, адміністративний центр Гусятинського району. Перша згадка про Гусятин належить до 1431 р. Назву Гусятин дістав від гусятника – рослини, що поширена в цій місцевості, але є версія що назва походить від першого прізвища – Уса, а в 16 столітті, інших документах згадується Усятин, Всятин.

Гусятин відомий як батьківщина ватажка козацького повстання 1594-96 рр. Северина Наливайка. Який почав боротьбу проти польської шляхти. І згодом очолив повстання, яке поширилось на Київщину, Волинь, Поділля та частково на Галичину. Повстанці Наливайка розгромили у Гусятині маєток польського магната Калиновського, який був власником Гусятина (1579 р.)

В Гусятині була фортеця, збудована ще у 15 ст., на жаль, не збереглася, але збереглися цікаві храми: синагога в готико-мавританському стилі (кінець 16 ст. – початок 17 ст.) в якому був краєзнавчий музей, зараз схоже на то що там вже нічого немає, вікна вибиті, територія занедбана.

Онуфріївська церква (друга половина 17 ст.) з чіткими оборонними рисами. До наших днів не зберігся верхній оборонний ярус дзвіниці.

Парафіяльний костел Різдва Пресвятої Діви Марії з монастирем бернардинів (1610 р.) Оснований польським магнатом Калиновським.

 


Переглянути Гусятин на карті більшого розміру
   
Гусятин, синагога, Онуфріївська церква, костел Різдва Пресвятої Діви Марії, Гусятинський р-н, , Тернопільська обл. | Travel Ukraine & World