Сидорів

Сидорів — село Гусятинського району Тернопільської області. Розташоване на річці Збруч. Згадується з XIV століття.

Сидорів належав до могутньої родини Калиновських гербу “Калинова”. Марцін Калиновський чернігівський воєвода, польний коронний гетьман, одружений з княгинею Хеленою Корецькою, який будує у 40-вих рр. ХVIІ ст. мурований замок. На витягнутому плато високого пагорба, що омивається річкою з трьох сторін та збудовано з пісковику та вапняку, традиційного будівельного матеріалу для цієї місцевості.
Але вже с початком XVIII століття втратив своє оборонне значення, занепав і потроху руйнувався.

У північно-західній частині фортеці розташовувались казематовані укріплення, житлові та господарські будівлі. На кожній стіні було напівкруглі вежі. Гостроконечні частини фортеці флангуються 2 двоярусними бастіями. Над аркою в’їзду – кам’яна плита з різьбленим латинським написом, що свідчить про час заснування замку.

На протилежному горбі стоїть унікальний Благовіщенський костел, 1730-1741 рр.
Побудований коштом магнатів Калиновських і має унікальний план. Унікальність полягає в тім що костел зроблено у вигляді родового герба “Калинова”, зображення стріли з двома зірками під нею.
Храмом колись опікувались домініканці – обсерванти, але зараз він занепадає. Хоча кожен бажаючий може зайти до середини і побачити минулу красу цього храму.

Також можна оглянути церква св. Миколая, 18 ст.

 


Переглянути Сидорів на карті більшого розміру
   
Сидорів, Сидорівський замок, Благовіщенський костел, Гусятинський р-н, Тернопільська обл. | Travel Ukraine & World