Токи

Токи — село у Підволочиському районі Тернопільської області. Розташоване на правому березі річки Збруч. Як окреме село Токи згадане 1764 р. Від 1772 р. поблизу Токів пролягав кордон між Австрією та Росією.

Збереглися залишки Токівського замку князів Збаразьких і Вишнівецьких. Замок побудований в кінці 16 ст. брацлавським воєводою Янушем Збаражским.
Збереглась одна двохярусна башта, решта замку була благополучно розібрана на будівельні матеріали. Та і якщо бути чесними то і сам замок був побудований не з дуже міцного матеріалу.

В 1648 році фортеця була захоплена козацькими військами, а потім 1672 р. розграбована турками. Якраз в цей час 1631-1744 рр. фортецею володів рід Вишневецьких.
До фортеці дуже і дуже погано добиратися, дороги погані, к замку під’їхати не можна, доїхали до річки, а далі йшли пішки. Сама фортеця знаходилась на острові, потім зробили дорогу і почали звозити туди сміття.

Церква Преображення Господнього — Спаса (1902 р.). Зберігається чудотворна ікона Розп’яття Христа-Спасителя, відома від 17 ст..

 

 


Переглянути Токи на карті більшого розміру
   
Токи, замок князів Збаразьких і Вишнівецьких, Підволочиський р-н, Тернопільська обл. | Travel Ukraine & World