Микулинці

Микулинці (Микулин, Микулинь) — селище міського типу в Теребовлянському районі Тернопільської області на річці Серет.

У Микулинцях багато пам’яток архітектури та природи:
– руїни Микулинецького замоку 16 ст.
– Троїцький костел — один із найвизнаніших пам’ятків архітектури Тернопільщини, найстаріший храм містечка Микулинці. Збудований архітектором Августом Мошинським в стилі бароко, за іншими джерелами за проектом архітектора Тальовського.
– Церква святої трійці
– палац Реїв. Споруджений наприкінці XVIII ст. на кошти Потоцьких, перебудований у XIX ст. в силі ампір магнатом Яном Конопкою. Зараз у приміщенні палацу діє Микулинецька обласна фізіотерапевтична лікарня.
– ботанічна пам’ятка природи місцевого значення Микулинецькі буки
– Польський цвинтар

У 1550 р. власниця Микулинець Йорданова звеліла звести тут мурований замок для захисту від нападів татар, що грабували ці землі мало не щороку. В 16-17 ст. місто було у власності магнатів Конєцпольських та Зборовських. У І пол 18 ст. Микулинці належать Сєнявським, потім — Любомирським. З ІІ половини того ж століття місто — власність найбагатшого магнатського роду Потоцьких.
Вже в 18 ст. замок починає занепадати, втрачає своє оборонне значення, і 1815 р. австрійський барон Кнопка, купивши фортецю, організовує в ній суконну фабрику. З початку XX ст. замок було залишено на самознищення. У 20-их роках ХХ столітття, замком володіла графиня Юзефа Рей.

Також не можу не згадати унікальне пиво, Микулинецьке пиво. Яке теж визитна картка селища. Найбільше багатство — унікальна вода. Усе оснащення закуплене у європейських фірм. Ну це вже інша росповід, далі думаю буде… Доречі пиво доволі вкусне, особливо мені сподобалось Медове, ну це вже кому як на смак. 


Переглянути Микулинці на карті більшого розміру   
Микулинці, Микулинецький замок, палац Реїв, Микулинецьке пиво, Теребовлянський р-н, Тернопільська обл. | Travel Ukraine & World