Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Бересняги

28.01.2012 34

Бересняги – село в Канівському р-ні Черкаської області. Вперше село згадується в 18 ст. під назвою Вербова Балка, а з середини 19 ст. – Бересняги. Назва походить від того, що з одного кінця в яру простягався березовий гай.

В книзі Л. Похилевича “Сказании о населенных местностях Киевской губернии” 1864 року написано: “Березняги, село в 8-ми верстах от Куриловки, при незначительном ручье текущем в Шандру… Тогда деревня принадлежала к имениям князя Станислава Понятовскаго.
В настоящее время составляет вотчиную собственность Виктора Ивановича Монастырскаго, по наследству от тестя своего Игнатия Микуловскаго, по уступочному акту 24 февраля 1837 г. Земли к имению причислено 1156 десятин, из числа коей крестьяне по выкупному договору приобрели в собственность 485 дес. за 23,681 руб.
В 1789 г. приходской церкви еще здесь не было, а за год пред тем построена каплица во имя Покрова Пресвятой Богородицы, приписаная к Богородичной церкви села Тулинец. В 1800 г. церковь эта преобразована в приходскую, снабжена указаною пропорциею земли, а в 1850 г. фундаментально исправлена. По штатам сельских причислена к 7-му классу.”

До 1917 року землі належали поміщику Е.О. Зноско-Боровському. Панський маєток і досі стоїть на пагорбі в напівзруйнованому стані. Неподалік є також невеличкий ставок як спогад про колись неймовірної краси парк. Як не дивно, будинок є пам’яткою архітектури.
Після встановлення радянської влади будинок перетворили на сільський клуб, частину використовували як приміщення для бібліотеки.

Бересняги Бересняги

 

Бересняги Бересняги
Бересняги

У селі проживав талановитий художник-самоучка Костиря Микола Петрович. Його картини знаходяться в Музеї народно-декоративного мистецтва міста Канева.

 


Переглянути Бересняги на карті більшого розміру

Сервіси якими ми користуємось, коли плануємо подорож

Booking.com - Найбільший сервіс пошуку готелів. Знижки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей без паперів і агентів. Знижки до 25%. Отримайте додаткову знижку 5% від нашого сайту за промокодом “ADM5”.

Viator або Tripster - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

Kiwitaxi – Трансфери з аеропортів і готелів у 102 країнах світу.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків кліентів з порівняння прокату автомобілів.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*