Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Осіч

15.11.2011 5

Осіч – Бахмацького району Чернігівської області.  В якому знаходиться Свято – Миколаївський Крупицький Батуринський монастир. Був заснованій ще в 11 ст.
Відомо,  що монастир знаходився в іншому місці від нинішнього, на захід, оточеному лісами і болотами.  Є курган, на якому в стародавній час з’явився чудотворний образ св. Миколи,  за переказами на цьому місці і був побудований монастир,  названий Миколаївським. 

Осіч Осіч

Розквіт монастиря почався з 1669 року,  коли Батурин став столицею Гетьманства. На монастир не жаліли гроша гетьмани України у яких він користувався великою славою.  Тут зберігалися всі універсалі починаючи від Богдана Хмельницького до Кирила Розумовського.
У монастирі збереглися: дзвіниця 1803-1825 рр.
Спаса – Преображенська трапезна церква 1803-1858 рр.,  корпус келії почало 19 століття.

Осіч Осіч

Відновлення монастиря почалося в 1999 році,  коли в Осіч приїхали дві черниці, яких місцеві жителі спочатку прийняли в багнети. Однією з них була Валентина Хохлова згодом ігуменя Дорофія,  яка до того працювала старшим науковим співробітником в одному з Одеських науково-дослідних інститутів.

Осіч Осіч

Міст так і не побудували.  Як доїхати до монастиря не зрозуміло, ми залишали свого “звірка” на березі річки і далі йшли пішки до самого монастиря.  Доречи спочатку хотіли потрапити до Осіча з іншого боку,  через Жовтневе,  але там проїхати просто не реально,  піски та розмита дорога.

Осіч

 


Переглянути Осіч на карті більшого розміру
Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Booking.com