Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Поштова станція

30.01.2012 6

Єдиний в Україні Музей “Поштова станція”.
Музей було відкрито 1993 року в одній з будівель комплексу поштової станції – пам’ятки архітектури ХVІІІ ст., що збереглася до наших днів. Через Ніжинську поштову станцію свого часу пролягали шляхи видатних людей. Тут зупинялися на перепочинок Михайло Ломоносов, Олександр Пушкін, Олександр Грибоєдов, Тарас Шевченко, Володимир Даль, Євген Гребінка…

У двох кімнатах розташувалася експозиція: макет станції ХІХ ст., марки, конверти, листівки та старовинні речі подорожнього побуту – чорнильниці, лампи, під дужні дзвоники, свічники.
Кімната станційного наглядача. На стіні висить карта поштових трактів, стоїть старовинний стіл, лави, скрині, дорожні валізи. Також куточок для проїжджаючих з самоваром, чайним посудом.

У цьому будинку 25 жовтня 1860 р. в сім’ї поштаря народився і провів дитячі роки видатний український художник-баталіст, академік Микола Семенович Самокиш. В експозиції представлені різноманітні матеріали про життя і творчість художника та його учнів.

У ХVІІ – ХVІІІ ст. Ніжин було одним з найбільших торговельних міст на Лівобережній Україні, населення якого перевищувало населення Києва. Через Ніжин проходили головні поштові тракти на Київ, Москву, Санкт-Петербург, Ригу, Полтаву, в Крим.

 


Переглянути Ніжин на карті більшого розміру

Сервіси якими ми користуємось, коли плануємо подорож

Booking.com - Найбільший сервіс пошуку готелів. Знижки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей без паперів і агентів. Знижки до 25%. Отримайте додаткову знижку 5% від нашого сайту за промокодом “ADM5”.

Viator або Tripster - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

Kiwitaxi – Трансфери з аеропортів і готелів у 102 країнах світу.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків кліентів з порівняння прокату автомобілів.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*