Спільноти Travel Ukraine & World
Facebook Youtube Telegram Instagram Pinterest Twitter

Лозовий Яр

31.12.2011 4 Коментарі

Лозовий Яр – село Яготинського району Київської області.
У 1723-1728 роках неподалік села Годунівка ченці Переяславського Свято-Вознесенського монастиря заснували село Лозовий Яр.

Лозовий Яр

Лозовий Яр
У 1736 збудували церкву. Нинішня дерев’яна церква Святого Миколая збудована у 1905 році, вірогідно що вона стоїть на місці старої.

Лозовий Яр Лозовий Яр Лозовий Яр

Храм споруджений у традиційному для Яготинського та сусідніх районів архітектурному козацькому стилі – подібний храм знаходиться у селі Сулимівка.

Лозовий Яр Лозовий Яр

 

Лозовий Яр Лозовий Яр

Квіти і бджілку попросив сфотографувати настоятель церкви отець Леонід, доволі цікава і життєрадісна людина.

Лозовий Яр Лозовий Яр

 
Лозовий Яр на сайті Дерев’яні Храми України
 


Переглянути Лозовий Яр на карті більшого розміруКоментарі
» Сулимівка, Яготинський р-н, Киевская обл., дерев’яна Свято – Стрітенська церква | Мандрівка Україною 31.12.2011 19:54 Відповіcти
[...] У 1930 році з утворенням колгоспу, храм зачиняють. Іконостас розбивають комсомольці, дзвони і хрести як і з усіма церквами скидають у низ. А потім церкву використовують як зерносховище. У 1942 під час німецької окупації храм було відкрито і відновлено богослужіння. Настоятелем став отець Стефан Кислий, родом з Яготина. Він служив до 1948 року. Після цього до 1959 року парафію доглядав отець Михаїл Макеєв, котрий був настоятелем Свято-Миколаївської церкви села Лозовий Яр. [...]

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Онлайн-екскурсії по всьому світу