Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Копилів. Літня резиденция фон Мекків.

23.11.2021 258

У 1888 р. фон Мекки зводять тут літню дерев’яну дачу в стилі «дачний модерн».

Копилів – село в Макарівському районі Київської області розташоване за 45 км від столиці України – міста Києва.
Цікавий переказ про походження назви села. Одного разу під час сильного дощу попливли копиці з сіном. Селяни, які кинулися рятувати панське добро, кричали: «Копи лови!». З того часу село почали називати Копиловом. Взагалі слово “копил” означає особливий різновид сокири для виготовлення човнів, дерев’яних ночв і т.д.

На території села знайдені сліди діяльності людини періоду пізнього палеоліту – кам’яні рубила та сокири. Про Копилів згадується ще в стародавніх літописах: ” …a Ягело, кроль полский, Владимира Олгердовича князя киевского року отрожест[ва] Христова 1392 премЂни, вмЂсто Киева давши ему Копылье.» В 16 ст. в документах зустрічається урочище Копиловка, а з 1602 р. знову згадується село.

До другої половини 19 ст. Копилів змінив багато власників, а в 1881 р. копилівський маєток переходить до дворянської родини «залізничних королів» фон Мекк – Надії Філаретівни фон Мекк (1831- 1894) та її сина Миколи Карловича (1863-1929).

У 1888 р. фон Мекки зводять тут літню дерев’яну дачу в стилі «дачний модерн».

Навколо будинку був розбитий парк площею 9 га. На початку 1960-х рр. у панському парку було збудовано сільський стадіон. До нашого часу збереглися лише ялинові та липові алеї.
В Копилові були створені кооперативне товариство та сільське банківське відділення, побудовані молочна ферма, кінний завод, водонапірна башта, млин, розарій, що давало робочі місця селянам.

У 1898 р. через несправність димоходу будинок згорів, проте його досить швидко відбудували практично без змін, лише зовні обшили дранкою та облицювали.

Сучасна будівля має 2 поверхи, мансарду та невелику терасу. Фасад прикрашено геометричним орнаментом з дерева і романтичними гостроверхими башточками на даху.

У 1889 р. та 1890 р. у Миколи фон Мекка в Копилові гостював російський композитор Петро Чайковський. Композитор був не лише дядьком дружини барона – Ганни Давидової, але й другом за перепискою його матері – Надії Філаретівни, яка підтримувала митця матеріально. У знак вдячності Чайковський присвятив свою 4-ту Симфонію Надії Філаретівні фон Мекк.
В маєтку також побував Михайло Врубель. Микола Карлович допомагав художникові, скуповуючи його картини та оплачуючи лікування.
Борис Кустодієв намалював два портрети фон Мекка, які збереглися до наших днів.

Микола Карлович фон Мекк (портрет роботи Б. Кустодієва)

У 1910 р. Микола фон Мекк продав свою садибу родині Дурасових. Більше 30 молодих копилівчан поїхали за бароном до Росії, де отримали роботу на його підприємствах.

Після Першої світової війни та Жовтневого перевороту в будинку розміщувалась Копилів агрономічна школа, в роки німецької окупації – штаб. У 1943-1945 рр. у приміщенні маєтку фон Мекків розміщувався військовий госпіталь. До 1954 р. в будинку діяла центральна районна лікарня, а потім – Копилівська середня школа, музична школа, контора дослідного господарства «Копилове» та сільська рада.

Нині будівля знаходиться в приватній власності і стоїть пусткою в жалюгідному стані. Запланована реставрація до ЕВРО-2012 так і не відбулася.

Церква св. Петра та Павла , поч. 20 ст.

Копилів відомий також тим, що через село проходить один із Змієвих валів київської оборонної лінії.

Де зупинитись

При зменшенні карти, можна побачити більше пропозицій. Наведить курсор на прямокутник з ціною для того щоб побачити інформацію про помешкання, або натиснить щоб перейти на бронювання.

Booking.com

Де знаходиться

Сервисы которыми мы пользуемся, когда планируем путешествие

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервис страхования путешествий без бумаг и агентов. Скидки до 25%. Получите дополнительную скидку 5% от нашего сайта по промокоду “ADM5”.

Viator або Tripster - Заказать экскурсии от местных гидов.

Kiwitaxi – Трансферы из аэропортов и гостиниц в 102 странах мира.

DiscoverCars – Сайт с высоким уровнем отзывов клиентов по сравнению проката автомобилей.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*