Спільноти Travel Ukraine & World
Youtube Telegram Instagram Facebook Pinterest Twitter

Львів. Львівська пивоварня

25.12.2011 1321 Коментарі

У Львові у 15 ст. почав розвиватися ремісничий цех броварів, що й поклало початок пивоварінню у місті.

На вулиці Клепарівській, №18 знаходиться ВАТ “Львівська пивоварня”, яке з 2008 р. входить до складу групи компаній Carlsberg Group і є одним з найбільших та найстаріших виробників пива та безалкогольних напоїв в Україні. Продукція підприємства реалізується на всій території України, а також експортується в такі країни як Канада, Молдова, білорусія, Польща, Італія, Іспанія, США та Ізраїль.

Львів. Львівська пивоварня

На початку 15 ст. у Львові активно почав розвиватися ремісничий цех броварів, що й поклало початок пивоварінню у місті, а вже з 1533 р. пивоварництво регламентувалось королівським указом.

Розвитку та вдосконаленню пивоваріння неабияк посприяли монастирі, адже саме освічені монахи мали можливість читати старовинні книги та знаходити перевірену віками рецептуру та методику пивоваріння. З др. пол. 17 ст. граф Станіслав Потоцький надає монахам єзуїтам право побудувати у Краківському передмісті Львова – Клепарові – броварню, “щоб пиво варити своє і добре”, а вже з 1715 р. на Клепарові починає діяти перше промислове броварне підприємство.

Пиво славилося добрим смаком та стало улюбленим напоєм як на теренах держави так набуло популярності у всій Європі, адже для нього використовували джерельну воду, якісний хміль та солод з ячменю найвищого ґатунку та досконалу для тих часів технологію виробництва.

Львівська броварня перетворилася в одного з найпотужніших виробників пива Австро-Угорської імперії, а в середині 19 ст. увійшла до трійки найкращих пивоварень. Про високу якість продукції свідчив той факт, що пиво не втрачало свої смакові якості навіть після транспортування на великі відстані. Після позбавлення Ордену єзуїтів їхніх привілеїв та маєтностей права на пивоваріння спочатку отримали приватні власники, а потім Львівська акціонерна спілка броварів, проте і в таких умовах було збережено кращі традиції пивоваріння. Відомі львівські сорти пива того часу Bawar, Porter Іmperial, Exportowе.

Львів. Львівська пивоварня

Якість львівського пива не похитнула навіть радянська влада і продукція вже ВАТ “Колос” вважалась найкращою у Радянському Союзі. До столу кремлівських чиновників майже щодня доставлялися такі сорти пива як “Львівське” та “Жигулівське”, а також пригощали пасажирів на бортах міжнародних авіа- та морських рейсів.

 

Після розпаду Радянського Союзу підприємство переживало не найкращі часи, але завдяки діям керівництва та залученню в 1999 р. інвестора – скандинавську компанію Baltic Beverages Hоlding ABВ у “Львівську пивоварню” на початковому етапі співпраці було вкладено понад 35 млн. доларів США інвестицій, що дозволило модернізувати виробництво, покращити умови праці, вдосконалити цінову політику, підвищити кваліфікацію працівників(Скандинавська Школа пивоваріння в Данії, Школа брендингу в Орклі (Норвегія) та в престижних навчальних закладах України). На сьогоднішній день “Львівська пивоварня” входить в сімку найпотужніших підприємств пивного ринку України.

Львів. Львівська пивоварня

Серед споживачів широкою популярністю користуються такі сорти львівського пива: “Львівське Світле” Алк.об. 3,7 %, “Львівське 1715” Алк.об. 4,0 %, “Львівське Преміум” Алк.об. 4,7 %, “Львівське Міцне” Алк.об. 7,0 %, “Львівське Портер” Алк.об. 8,0 %.

Львів. Львівська пивоварня

На території підприємства з 2005 р. діє перший в Україні музей пивоваріння, відкритий з нагоди святкування 290-ї річниці “Львівської пивоварні”.

Львів. Львівська пивоварня

Відвідувачів музею мають можливість переглянути відеофільм про Львівську пивоварню та дізнатися історію пивоваріння у Львові. В експозиції музею представлені макети й справжні знаряддя праці броварників минулого й сьогодення, колекції пивних бочок і пляшок, зразки реклами, тощо. А справжні гурмани можуть відвідати дегустаційний зал.

Львів. Львівська пивоварня

Музейно-культурний комплекс пивної історії «ЛЬВІВАРНЯ»
Україна, Львів, вул. Клепарівська, 18 (на території Львівської пивоварні), +38 (032) 894-80-65, +38 (067) 414-23-44, E-mail: lvivarnya@carlsberg.ua, без вихідних: з 10:00 до 19:00.

Вартість квитків:
• Квиток для дорослого від 18 років – 120 грн.;
• Квиток пільговий для дітей та підлітків від 12 до 18 років та для пільгових категорій громадян (люди з обмеженими можливостями – інваліди 1 та 2 груп, пенсіонери, учасники бойових дій ) – 90 грн.;
• Квиток для студента за наявності студент.квитка- 100 грн.;
• Квиток сімейний ( 2 дорослих та 2 дітей віком від 12 років ) – 320 грн з урах. ПДВ;
• Квиток «Аудіогід» – 50 грн.;
• Обслуговування гіда – екскурсія на іноземній мові ( пол., англ.) додатково на групу – 330 грн.

 

Де зупинитись

При зменшенні карти, можна побачити більше пропозицій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для того щоб побачити інформацію про помешкання, або натисніть щоб перейти на бронювання.


Booking.com

 

Де знаходиться

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож


Booking.com - Найбільший сервіс пошуку готелів. Знижки 10% - 15%. Наш досвід бронювання.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Постійна знижка -6% з промокодом TUW6 . Наш досвід страхування.

INFOBUS.eu | Квитки онлайн - Інтернет-платформи з продажу квитків на автобус, Ж/Д, Авіа, наявність, акції.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі
Богдан 21.04.2012 16:17 Відповіcти
Шо не можна в музей заходити
Vladya 22.04.2012 10:13 Відповіcти
звісно що можна. в описі про це написано, як, коли і скільки

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*