Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Крехів

19.01.2012 23

Крехів — село у Жовківському районі, Львівської області.
Перша історична згадка про Крехів датується 1456 р. А точна дата заснування монастиря невідома. Є припущення, що це 1612 чи 1618 роки. Засновниками Крехівського монастиря вважаються ченці Києво-Печерської Лаври Йоіль та Сильвестр. Вони ще у 1613 р. поселились у вирубаній у скалі печері за 12 км від м. Жовкви.

З часом ченців стало більше, і вони збудували неподалік від печери церкву св. Петра і Павла, а пізніше церкву Переображення і Троїцьку церкву. Тут же було зведено дзвіницю та келії монахів. Монастир був оточений великими фортечними мурами, які замикали чотири високі вежі.

Крехівський монастир став греко-католицьким. З цього часу ще більше посилюється його релігійне значення. Монастир славився своїми Чудотворними іконами, яких у Крехові було три: дві ікони Богородиці (одна з Верхрата) та ікона святого Миколая Великого. Була і монастирська бібліотека, що налічувала більше 400 книг, з великим архівом. Проте з часом монастир зазнав багато бід. Його грабували і поляки, і австрійці, і більшовики. У 1949 р. він був закритий, а в його спорудах розмістили дитячий будинок, згодом школу-інтернат для розумово-відсталих дітей.

Монастирське подвір’я мало і досі має форму неправильного чотирикутника. У 1664 році львівськими та жовківськими майстрами було розпочато будівництво брами в бароковому стилі, яка добре збереглася й до нині. У 1721 -1737 роках перебудовано дерев’яні монастирські будівлі на муровані. Це надало святині більш ошатного європейського вигляду.

Багато славетних українців спричинилися до розвитку Крехівського монастиря своїми щедрими офірами, серед яких в книгу жертводавців золотими літерами вписано імена гетьманів Петра Дорошенка, Івана Мазепи, Богдана Хмельницького. Свого часу вони побували в монастирі, слухали чудовий спів монашої братії, поклонялися тутешнім святиням.

Найбільше людей прибуває до цього святого місця 22 травня, у день перенесення мощів св. Миколи. Якщо 22 травня випадає на будній день, то відпуст переносять на найближчу неділю. Другий відпуст – 19 серпня, на храмовий празник Преображення. Кожної останньої неділі місяця відправляється хресна дорога за відродження нашої Держави і Церкви.

Якщо ви маєте намір відвідати не лише монастир, але й “Камінь Тимоша” та джерело, вам необхідно відвести на цю прогулянку не менше ніж години півтори-дві. Відстані, які доведеться пройти, переконають, що засновники монастиря справді намагалися усамітнитися. Але ця подорож варта і часу, і зусиль, втрачених на спуски та підйоми лісовими стежками.
Джерело – ще одна святиня монастиря. Воно забило на цьому місці, коли одній богомільній жінці тут явилося видіння Богородиці.

 


Переглянути Крехів на карті більшого розміруКоментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Booking.com