Спільноти Travel Ukraine & World
Facebook Youtube Telegram Instagram Pinterest Twitter

Вилкове

06.01.2012 1

Вилкове (рум. Vâlcov, рос. Вилково) – містечко в Кілійському районі Одеської області, яке розташоване в самому гирлі Дунаю, в місці, де річка впадає в Чорне море. Відоме Вилкове як “Українська Венеція“, де замість звичних вулиць вириті широкі канали (єрики), а жителі старої частини міста пересуваються виключно на човнах . Щоб жити в такому місці необхідно по – справжньому його любити і бути трудолюбивим і витривалим.

Вилкове Вилкове Вилкове

За національним складом у місті переважають росіяни та українці,у меншості румуни, молдавани, гагаузи та болгари.
Місто засноване в кінці 17-поч. 18 ст. Перша його назва – Липованське або Посад Липованський. Оселилися в ньому старообрядці, яких називали липовани. Їх переслідувала російська церква після реформ патріарха Никона.

Вилкове Вилкове
Вилкове Вилкове

У 1746 р. сюди прийшли донські козаки, в 1768 р. на військовій карті Російської імперії з’являється маленька точка під назвою «Селище ліпованське». В 1775 р., після зруйнування Запорізької Січі, в поселенні з’явилися запорозькі козаки й дали поселенню нову назву – Вилкове. Назва походить від характеру русла Дунаю в цьому місці. За 10 км від Чорного моря дельта Кілійського гирла робить розгалуження – вилку – на три рукави – Білгородський, Очаківський і Старостамбульський. А місто розташоване безпосередньо на наносних острівцях у цьому гирлі.
У Вилково вирощують унікальний виноград Новак, який росте на мулі і воді. Вино з цього винограду можна придбати у місцевих жителів.
Хата старовіра ,якій понад 100 років.

Вилкове Вилкове

У самому центрі містечка стоїть старообрядницький Храм Різдва Пресвятої Богородиці, 1854-57 рр. У 1962 р. храм був закритий, в 1980 р. частина будівлі згоріла. У 1990-х рр. почалося відродження церкви.

Вилкове. Старообрядницький Храм Різдва Пресвятої Богородиці


Дзвіниця заввишки 32 м, з якої відкривається чудова панорама міста, річки і каналів.

Вилкове. Старообрядницький Храм Різдва Пресвятої Богородиці

Неподалік церкви знаходиться пам’ятник засновнику міста І.Липованину, встановлений старообрядцями.

Вилкове

Старообрядницька Свято-Микілська церква, 1907-13 рр. побудована на поч. 20 ст. на території селища Ново-Вилкове, на о. Калімбейка. Її добре видно з Дунаю. Внутрішній устрій відповідає традиціям липован – церква розділена на чоловічу і жіночу половини, лавки поставлені тільки для літніх і хворих.

Миколаївська Православна церква – храм нового обряду був зведений у 1902 р. на місці старого дерев’яного храму на кошти парафіян. В її архітектурі переплелися ідеї бароко і модерну. Іконостас створений під впливом робіт майстра Фаберже. У храмі зберігаються реліквії, привезені вилковчанами з різних країн.

Вилкове Вилкове Вилкове

В центрі Вилкового варто відвідати авторський краєзнавчий музей «Будинок рибака». Поруч встановлено пам’ятник рибалці. Експозиція музею представлена полотнами художника О. Шаронова, іконами, предметами побуту старообрядців та народів, які проживали на території Бессарабії, зброєю часів Задунайської Січі, Російсько-Турецьких війн та Великої Вітчизняної війни.

Вилкове відоме також Дунайським біосферним заповідником. Рішенням ЮНЕСКО від 2 лютого 1999 р. на базі заповідника «Дунайські плавні» створено єдиний міжнародний білатеральний Румунсько-Український біосферний заповідник. На румунській стороні дельти Дунаю також створений заповідник, внесений в 1991 р. в Список Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.
Площа заповідника – 464,03 квадратних кілометри.

Вилкове. Заповідник «Дунайські плавні» Вилкове. Заповідник «Дунайські плавні»

У заповіднику охороняються унікальні для Європи ландшафти дунайських плавнів. Флора заповідника налічує 563 види рослин, безліч птахів – понад 200 видів ( гусак сірий, лебідь – шипун, кряква, лисуха, різні види качок, чапель, чайок). Та рідкісні види – рожевий і кучерявий пелікани, орлан білохвостий, червонодзьоба казарка, колпиця, кроншнеп середній. Акваторія заповідника є місцем зимівлі водоплавних птахів – близько 120 видів, а також місцем відпочинку під час перельотів. Риб відомо близько 100 видів, серед яких і такі рідкісні як: осетер атлантичний, лосось дунайський, чоп великий та маленький, умбра.

Вилкове. Заповідник «Дунайські плавні» Вилкове. Заповідник «Дунайські плавні»
Вилкове. Заповідник «Дунайські плавні» Вилкове. Заповідник «Дунайські плавні»

Відвідувачів заповідника обов’язково возять на “нульовий” кілометр – місце впадання Дунаю в Чорне море.

Вилкове. Заповідник «Дунайські плавні» Вилкове. Заповідник «Дунайські плавні»

Де зупинитись:
Білгород-Дністровський: Відвідувачі обожнюють: пляж, замки та пам’ятки

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*