Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Нирків (Червоногород)

03.02.2012 28

Нирків — село Заліщицького району Тернопільської області. Розташоване на річці Джурин. Перша писемна згадка про Нирків датується 1714 р., хоча початки колишнього села Червоногород належать до 14 століття.
Червоногород (польськ. Czerwonogrod), Червоноград, Червоногруд, буть як. Назва походила від кольору ґрунтів у долині Джурина. До 1970 року входило до складу Нирківської сільради, але після репатріації польського населення (1945 р.) та закриття Червоногородської ГЕС (початок 1960-х рр.) цей населений пункт був виключений з облікових даних сільради.

Червоногородський замок — оборонна споруда, у першій половині XIX ст. перебудована на палац Понінським. Розташований в урочищі Червоне на стрімкому пагорбі посеред р. Джурин. Фортеця належала спочатку литовським магнатам, а згодом перейшла до поляків. Власниами були шляхтичі Бучацькім, потім Язловецькі.
Червоногородський замок вважається одним з найзагадковіших і найромантичніших замків Тернопільщини.

Також є:
– костелу Вознесіння Богородиці
– церква св. Покрови 1714 р.
– на цвинтарі зберігся напівзруйнований мавзолей родини Понінських (колись прикрашений барельєфом роботи данського скульптора Б.Торвальдсена, який тепер зберігається у Львівській галереї мистецтв).

Та найбільшій рівнинний водоспад в Україні, висота складає 16 метрів. Утворився в результаті прориву річки Джурин у вузькій кам’янистій закруті. До цього річка огинала пагорб, на якому розташовані руїни Червоноградського замку. За легендами турки відвели річку під час облоги замку (проте цілком імовірно, що річка змінила русло і без допомоги людини). Раніше біля водоспаду працювала водяний млин, руїни якої видно і зараз, а з початку 1950-х до початку 1960-х — ГЕС (у той час поруч існувало Червоногородське водосховище).


 

 


Переглянути Нирків (Червоногород) на карті більшого розміруСервіси якими ми користуємось, коли плануємо подорож

Booking.com - Найбільший сервіс пошуку готелів. Знижки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей без паперів і агентів. Знижки до 25%. Отримайте додаткову знижку 5% від нашого сайту за промокодом “ADM5”.

Viator або Tripster - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

Kiwitaxi – Трансфери з аеропортів і готелів у 102 країнах світу.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків кліентів з порівняння прокату автомобілів.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*