Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Шпиків

16.01.2012 8

Шпиків — селище міського типу Тульчинського району Вінницької області розташоване на березі Шпиковки серед ставків.

Дуже цікаве село, але все в такому жахливому стані, все руйнується, дуже шкода. Таке враження що село вимирає. Шпикові відомий тим що тут зупинявся Петро І під час Прутського походу (1711 р.)
У 1760 р. магнати Свейковські строять палац-замок.
Із-за того що замок лежить у підніжжя горба, зовнішні фасади двоповерхові, ті, що виходять у внутрішній двір одноповерхові окрім надвратної башти. До сьогоднішнього дня палац зберігся у перебудованому стані і вже частково зруйнованому вигляді.
Частина палаца як не дивно використовується як житловий будинок і це в будинку пам’ятки архітектури!

Так само збереглась хоча і в сильно перебудованому стані вілла управляючого садиби за проектом самого В.В. Городецького. Перед віллою стоїть п’єдестал з левом який лежить на вершині, колись їх було два. Куди подівся ще один не відомо.
Мешканка будинку розповідає, що збереглася майже в первинному вигляді кімната на першому поверсі, але на жаль потрапити туди не представилося можливим, її ж кімната нічим особливим не виділялася.

Свейковськими був побудований Шпиківський цукровий завод (1844 р.) який приносив чи малі прибутки. У радянські часи він був розширений и займав чи малу площу, але зараз завод активно розбираю місцеві жителі по цеглині.

 


Просмотреть Шпиків на карте большего размера
Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Booking.com